Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. Do WAKACJI tylko 60 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 3
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 52.55.186.225
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
Widok w stronę ulicy Starogardzkiej
Widok w stronę ulicy Starogardzkiej
Miasto Czersk
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 29207
Arkusz dostosowan... 27742
Testy kompetencji... 16662
Program naprawczy... 14262
Testy kompetencji... 12350
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Gimnazjum Czersk 61510
Epublikacje 60922
Gry po szkole 42243
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „RACHMISTRZ”
Kl. IV
I miejsce : Lena Gogolewska kl. 4a
II miejsce : Przemysław Kędzierski kl. 4a
III miejsce: Maja Włoch kl.4a
KL.V
I miejsce : Krzysztof Kitowski kl.5c
II miejsce : Julia Klaman 5b
III miejsce: Wiktoria Rydzkowska 5d
Sukces uczniów kl. II a w powiatowych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego
26 marca 2019 r. w Chojnickim Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla uczniów kl. I – III. W konkursie tym wzięli udział laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego: Mikołaj Laskowski i Aniela Czapiewska (opiekun: C. Kliczkowska). Anielka zaprezentowała wiersze: D. Wawiłow „Rupaki” , W. Chotomskiej „Makaron”. Mikołaj wygłosił wiersze: T. Śliwiaka „Wilk u dentysty” i J. Brzechwy „Wrona i ser”.
VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych     
Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna organizuje Ogólnopolskie Turnieje Maszyn Wodnych i Wiatrowych od 2012. Konkursy kierowane są do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W tym roku szkolnym eliminacje regionalne w były organizowane w ośmiu miastach Polski: Katowicach, Jarosławiu, Sierniewicach, Białej Podlaskiej, Zalasewie, Szczecinie, Ełku i Starogardzie Gdańskim, który odbył się 25 marca 2019r.
Zadaniem uczestników było zbudowanie według instrukcji turbiny przetwarzającej energię wody na energię mechaniczną. Dzięki swojemu praktycznemu charakterowi konkurs pozwalał uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu fizyki, mechaniki oraz odnawialnych źródeł energii.
Kaszubi na meczu w Ergo Arenie
Uczniowie języka kaszubskiego z klasy V b pojechali na mecz koszykówki w trójmiejskiej Ergo Arenie! Sportowa atrakcja była nagrodą za udział w konkursie plastycznym „Aktywne Kaszuby”, który stał się już coroczną tradycją.
Uczniowie języka regionalnego zjechali się 20 marca z całych Kaszub i wspólnie kibicowali drużynie Trefla Sopot w meczu z Stelmetem Zielona Góra. Trefl Sopot niestety przegrał, pomimo gorącego dopingu zgromadzonych prawie 7000 uczniów kaszubskiego (!), ale zabawa była niesamowita i atmosfera niepowtarzalna!
Apel polsko-kaszubski
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ma na celu pokazanie piękna ojczystej mowy, uczenie szacunku do swojego języka oraz w założeniu ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
Uczniowie klas IV b i c (pod kierunkiem polonistki Katarzyny Porożynskiej) oraz klasy V b (pod kierunkiem kaszubistki Aleksandry Dzięcielskiej-Jasnoch) przygotowali apel, w którym usłyszeliśmy, że należy dbać o piękno polszczyzny i unikać zapożyczeń z języków obcych, a także jak wyjątkowa jest kaszubszczyzna i brzmienie języka regionalnego.
Szkolny dzień zielony
Tradycyjnie, 21 marca, Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I-VIII do udziału w Szkolnym dniu zielonym. Akcja miała na celu scalenie społeczności uczniowskiej, zacieśnienie więzi między nauczycielami i uczniami oraz świętowanie nadejścia wiosny. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze przedsięwzięcie!
Instaling w SP1
Uczniowie uzyskujący najlepsze wyniki w programie INSTA.LING w semestrze zimowym
W XI Edycji Programu Insta.Ling (https://instaling.pl/) dla Szkół udział wzięło ponad 4000 nauczycieli, a regularnie z programu korzystało aż 140 000 uczniów z całej Polski. Najwyższe wyniki w programie uzyskali następujący uczniowie:
Opiekun Beata Drewczynska
V b Julia Klaman, Laura Kuklińska, Marlena Schamnier-Ciemińska
VIa Bartek Włoch
VIII a Laura Drewczynska, Magdalena Linda, Zuzanna Rafińska, Kamil Górnowicz, Agata Brzezińska
VIII b Amelia Jaremyn, Dominika Skarbek
Edukacja leśna
Dzieci klasy I i oddziału przedszkolnego z Malachina odwiedziły Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Woziwodzie. Obejrzały tam ciekawą ekspozycję związaną z lasem i gospodarką leśną. Z wielkim zaciekawieniem słuchały informacji przewodnika o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Zajrzały również do kącika łowieckiego i kącika historycznego związanego z dawną pracą leśnika. W części multimedialnej dzieci miały możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy podczas wykonywania różnych zadań edukacyjnych.
W schronisku "Przytulisko"
To już XV akcja charytatywna zorganizowana przez Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody. Nie można być obojętnym wobec bezbronnych i pozbawionych ciepłego kąta zwierząt. W związku z tym uczniowie należący do SK LOP – u i uczniowie klasy IV d odwiedzili Schronisko – Przytulisko w Chojnicach. Opiekunami były panie: Ewelina Bąk, Ewa Keister i pani Wioleta Karczyńska. Młodzież wcześniej zebrała dary pienięzne i rzeczowe(karmę, akcesoria dla bezdomnych zwierząt). Do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele ze szkoły, za co serdecznie dziękujemy. Każda pomoc jest bowiem kolejną szansą na przetrwanie czworonogów.
Zajęcia przyrodnicze w Technikum Leśnym
Szacunek do otaczającej nas przyrody każdy człowiek powinien nosić w sobie. Czy podziwiam przyrodę? Czy ją znam i rozumiem? Co mogę dla niej zrobić? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas IId i IIIa podczas zajęć przyrodniczych, które odbyły się na terenie Technikum Leśnego w Tucholi. Przewodnikami dzieci byli przyszli młodzi leśnicy, uczniowie technikum. Uczestnicy wycieczki poznawali bogactwo przyrody w sali bioróżnorodności, w której były dostępne różne gatunki zwierząt i drzew oraz rośliny naszych lasów. Tutaj również odbył się turniej wiedzy przyrodniczego koła fortuny z nagrodami. Spotkanie z hejnalistą z koła „Jenot” wzbudziło u dzieci wiele radości i zaciekawienia.
Turniej "Poszukiwaczy witamin"
Dnia 13 marca 2019 roku uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w Turnieju Poszukiwaczy Witamin. Celem spotkania było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i rozumienie potrzeby dbania o własne zdrowie. Wdrażaniu tych zasad sprzyja regularne spożywanie owoców, warzyw, soków oraz mleka i produktów mlecznych, które uczniowie systematycznie otrzymują w ramach realizacji programu „Szkoła z witaminą”. Organizatorki turnieju: p. C. Kliczkowska, p. W. Kamińska przygotowały dla uczniów zadania z zakresu edukacji zdrowotnej i ruchowej
REJONOWA NOMINACJA RECYTATORSKA
5 marca 2019r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbyły się eliminacje okręgowe XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, w których wzięli udział laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowały: Bogna Knuth, Monika Janikowska, Laura Drewczynska (opiekun: Maria Gajewska), Maria Milke (opiekun: Hanna Mrozińska), Klaudia Kobusińska (opiekun: Katarzyna Ebertowska), Alicja Kaszubowska (opiekun: Katarzyna Porożynska).
Strona 2 z 191 < 1 2 3 4 5 > >>
Dla ucznia
Regulaminy:
Konkursy 2018/2019
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2018/19
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
39001399 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2019
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone