Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Sobota, 27 maja 2017 r. Do WAKACJI jeszcze 27 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 1
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 676
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.80.39.89
Losowe Zdjęcie
6f
6f
Zdjęcia klasowe 2004/2005
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26906
Arkusz dostosowan... 24241
Testy kompetencji... 16534
Program naprawczy... 13896
Testy kompetencji... 12187
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 51715
Gimnazjum Czersk 48505
Epublikacje 38446
Gry po szkole 28758
XI edycja konkursu przyrodniczo-leśnego
12 maja 2017 r. odbyła się już XI edycja konkursu przyrodniczo-leśnego dla uczniów klas VI organizowanego przez Nadleśnictwo Czersk.
Konkurs składał się z trzech części – pierwsza odbyła się w izbie przyrodniczo-leśnej, w której drużyny rozpoznawały szyszki, liście drzew, próbki drewna, tropy zwierząt leśnych, ptaki oraz ich odgłosy. Uczestnicy musieli wykazać się także wiedzą teoretyczną związaną z ochroną przyrody, łowiectwem, ochroną lasu, dystynkcjami obowiązującymi w Lasach Państwowych oraz znajomością terenu Nadleśnictwa Czersk
Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
W dniach 12 – 13 maja 2017r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się XVI Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”. Organizatorami konkursu piosenki są - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Czersku oraz Stowarzyszenie "Grupa M - możesz wszystko ...". Dzieci ze szkół podstawowych prezentowały swoje zdolności wokalne w sobotę (13 V) w dwóch grupach wiekowych: kl. I – III oraz kl. IV – VI (soliści i zespoły).
Czwórbój lekkoatletyczny - zawody gminne
Do czwórbojowej rywalizacji o randze Mistrzostw Gminny przystąpiły 3 drużyny dziewcząt( SP2 Czersk , SP Gotelp, SP1 Czersk) i 4 drużyny chłopców( SP2 Czersk , SP Rytel, SP Gotelp, SP1 Czersk) . Zawody odbyły się na czerskim stadionie w piątek 12 maja 2007r. Czwórbój lekkoatletyczny jest dyscypliną trudną, podczas startu zawodnicy muszą się wykazać dużymi umiejętnościami i lekkoatletyczną wszechstronnością. Każdy musi wystartować w biegu sprinterskim, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu średnim. Wyniki przeliczane są na punkty zespołu. Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły drugie miejsce zdobywając 1109 pkt.
Spotkanie czytelnicze w kl. III h
W czwartkowe popołudnie 11 maja 2017r. w kl. III h odbyło się kolejne spotkanie Klasowego Klubu Czytelniczego, w którym uczestniczyli uczniowie tej klasy wraz z rodzicami. Tym razem czytane teksty, związane były z tematyką sportową. Większość uczniów kl. III h stanowią chłopcy, którzy lubią sport, a kilku trenuje piłkę nożną w Borowiaku, więc temat spotkania wydał się bliski dzieciom. Pierwszy z dwóch przygotowanych tekstów literackich pochodził z książki Sempe Goscinnego pt. „Mikołajek i inne chłopaki” – rozdział „Lekkoatletyka” przeczytała mama Błażeja p. Małgorzata Linda. W celu sprawdzenia zrozumienia treści odbyła się zabawa ruchowa – prawda (pajacyki)/fałsz (siad płaski).
IVE PROMUJE E-CZYTELNICTWO
8 maja br. obchodziliśmy w szkole Święto Bibliotekarzy i Bibliotek. W tym dniu na drzwiach do sal lekcyjnych pojawiły się magiczne kwadraciki. Aby dowiedzieć się ,co kryło się za tajemniczymi znaczkami, należało zeskanować kod przy pomocy telefonu z odpowiednia aplikacją np. QR Droid Private czy QR Barcode Scanner.
IVE stworzyła kody QR za pomocą generatora (polecamy qr-online.pl) promujące czytelnictwo. Chętni uczniowie z różnych klas chodzili po szkole z telefonem komórkowym (z aparatem i darmową aplikacją dekodującą) i odczytywali ukryte cytaty o książkach i czytaniu.
Vf w gdańskim zoo
We wtorek, 9 maja uczniowie klasy V f wybrali się na wycieczkę do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Pogoda co prawda nie dopisała, ale na brak dobrego humoru nikt nie mógł narzekać. Gdańskie Zoo może się poszczycić ogromnym spektrum pochodzących ze wszystkich kontynentów okazów zwierząt. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać m.in. żyrafy, zebry, słonie, foki, lwy, tygrysy, unikatowych przedstawicieli płazów (rzekotka szmaragdowa, rzekotka żabia), okazałe gady (boa, kajman, pyton), majestatyczne kondory, barwne papugi czy pocieszne surykatki.
Dzieci z Malachina i Łubnej na Wystawie Budowli z klocków Lego
5 maja dzieci z Malachina i Łubnej pojechały do Gdańska na niezwykłą edukacyjną ekspozycję. Budowle z klocków Lego przedstawiały architekturę zabytkową i współczesną, sceny historyczne i sceny z bajek. Można było też zobaczyć narządy człowieka, takie jak : mózg, serce, układ kostny zbudowane w całości z klocków. Chłopcy z uwagą oglądali eksponaty interaktywne – roboty. Jednak najbardziej dzieci zafascynował samolot wykonany z miliona klocków Lego, który miał 11m długości i 3 m wysokości.
WYRÓŻNIENI W SZKOLNYM PRZEGLĄDZIE "POKAŻ NA CO CIĘ STAĆ"
W pierwszym szkolnym konkursie pt. „Pokaż na co Cię stać ” , wzięli udział uczniowie klas III-VI. Eliminacje odbywały się w czterech grupach wiekowych i pokazały, że mamy w szkole bardzo dużo zdolnych uczniów. Muzycznie, wokalnie, plastyczne, teatralnie i sportowo. Jury postanowiło szczególnie wyróżnić następujących uczestników.
Tydzień Biblijny
W związku z Tygodniem Biblijnym na lekcjach religii czytaliśmy teksty Pisma świętego. Rozważaliśmy List świętego Pawła Apostoła do Galatów. Co prawda, bardzo często na katechezie słuchamy słów z Biblii. Jednak taką okazję, jak Tydzień Biblijny, warto wykorzystać nie tylko do promowania czytelnictwa w naszej szkole. Dobrze przypomnieć sobie, że w natłoku różnych słów, które są ważne, mówi do nas również Bóg. A Jego Słowo jest – jak głosi psalmista w Psalmie 119 - „lampą dla twoich stóp i światłem na twojej ścieżce.”
Apel patriotyczny klasy IIj i IIIa
5 maja 2017 r. odbył się apel patriotyczny z okazji Międzynarodowego Święta Pracy i rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie z klasy II j i III a przedstawili historię majowych świąt – ważnych wydarzeń historycznych w życiu wszystkich Polaków. W biało – czerwonej scenografii, wzbogaconej prezentacją multimedialną, rozbrzmiewały dźwięki „Poloneza na 3 maja” „Majowej jutrzenki” oraz wiersze patriotyczne Władysława Bełzy, Czesława Janczarskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Spotkanie z obcokrajowcami
W piątek, 5 maja 2017 roku, około godz. 10.30 wśród szkolnej społeczności nastąpiła niemała konsternacja, kiedy to progi naszej szkoły przekroczyła dwudziestka młodych nieznanych ludzi. Co więcej, pochodzących z 7 różnych krajów: Estonii, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Słowacji, Francji. Goście przybyli do Czerska w ramach projektu „EUrope with(out) borders?”. Ich priorytetowym zadaniem jest np. sformułowanie planu walki z dyskryminacją oraz nietolerancją. A przy okazji też odwiedzają kraje partnerskie, poznają kulturę, zwyczaje, tradycje. Dzięki uprzejmości p. Marty Drewczyńskiej oraz p. Wiesława Lipskiego, członków Stowarzyszenia „I like Czersk”, mieliśmy możliwość zaproszenia zagranicznych gości do SP 1.
Wycieczka IIIb i IIId do Gdańska
Pod koniec kwietnia, uczniowie klasy IIIb i IIId wraz z wychowawczyniami oraz Patrycjuszem Muchowskim, uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie papugarni - największej w Polsce, a pierwszej w Gdańsku. Zobaczyliśmy tam ponad 60 ptaków, m.in. duże ary, średnie kakadu, niewielkie żako, nierozłączki i nimfy. Dużą atrakcją był również rzadko spotykany tukan. Oprócz oglądania tych egzotycznych stworzeń, mogliśmy je dotknąć, nakarmić oraz wziąć na ramię lub rękę. Okazało się, iż niektóre dzieci uwielbiają urokliwe papugi i z ogromną radością je nosiły oraz karmiły.
Strona 2 z 157 < 1 2 3 4 5 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 20:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Archwium
24409954 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone