Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Niedziela, 23 lipca 2017 r. Koniec WAKACJI za 42 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 3
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 676
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.81.119.123
Losowe Zdjęcie
4e
4e
Zdjęcia klasowe 2006/2007
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26953
Arkusz dostosowan... 24299
Testy kompetencji... 16544
Program naprawczy... 13933
Testy kompetencji... 12194
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 52777
Gimnazjum Czersk 49540
Epublikacje 39981
Gry po szkole 30003
Zakończenie zajęć z języka kaszubskiego dla uczniów klas VI
To były ostatnie zajęcia języka regionalnego w naszej szkole dla uczniów z klasy VI e i VI f. Większość grupy uczęszczała zajęcia od samego ich początku w „Jedynce”, czyli od czterech lat. Niektórzy zaś dołączyli później, ale tych „Jedenastu Wspaniałych” było do końca :) Nikt się nie wypisał z zajęć przez te wszystkie lata.
Wspomnień wspólnych jest bardzo wiele. To wycieczki do Klosnowa, Brus, Brus-Jaglii, Wejherowa, Kartuz, Sianowa, Wdzydz Kiszewskich, Borska, Bytowa, Borzyszkowych, Leśna, Chojnic, Chmielna... Dwukrotnie kibicowaliśmy na meczu siatkówki w trójmiejskiej Ergo Arenie.
Wycieczka uczniów języka kaszubskiego
Dzień 13 czerwca „kaszubscy” uczniowie spędzili bardzo interesująco. Pod opieką pana Piotra Gliszczyńskiego, pana Mirosława Talewskiego i pani Aleksandry Dzięcielskiej-Jasnoch udali się na wycieczkę do Chmielna oraz Brus-Jaglii by uczestniczyć w warsztatach regionalnych.
Pierwszym punktem naszej wycieczki było Chmielno – urokliwa miejscowość położona w samym sercu Kaszub, a podczas drogi podziwialiśmy krajobrazy Szwajcarii Kaszubskiej. W Chmielnie czekał już na nas pan Karol Elas Necel, najsłynniejszy garncarz w regionie. To on wraz ze swoimi współpracownikami wprowadził uczniów w świat garncarstwa.
Klasa IV d w Gniewie
We wtorek 13 czerwca 2017 roku nasza klasa IV d, w towarzystwie uczniów z klasy V b, III a i VI c pod opieką wychowawczyni pani K. Ebertowskiej i pani A. Leszczyńskiej, wybrała się do Gniewa, aby przeżyć żywą lekcję historii i odpocząć po trudach mijającego roku szkolnego. Z Czerska wyruszyliśmy o godzinie 8.00 i po niespełna półtorej godzinie byliśmy na miejscu. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku w towarzystwie przesympatycznej pani przewodniczki, która oprowadziła nas po najciemniejszych zakamarkach niegdysiejszej krzyżackiej siedziby. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, w jaki sposób karano nieposłuszeństwo, poznaliśmy zakres obowiązków kata, zobaczyliśmy kaplicę zamkową i wysłuchaliśmy dawnego hymnu rycerstwa polskiego „Bogurodzicy”.
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek
Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy, Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem (po polsku wymiana książek, książko-krążenie, książka w podróży). Idea bookcrossingu w Polsce pojawiła się w październiku 2003 roku. Od roku 2004 bookcrosserzy w Polsce obchodzą Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek, organizując marsze i happeningi. Pierwsze Święto Wolnych Książek odbyło się 6 kwietnia 2004 roku, w dniu urodzin jednego z inicjatorów bookcrossingu w Polsce
Szkolna telewizja     

SZKOLNA TELEWIZJA INTERNETOWA
TV SP1

Publikujemy drugie wydania szkolnej telewizji internetowej TV SP1. Do naszej ekipy telewizyjnej dołączył prezenter wiadomości sportowych. Kto to taki? Przekonajcie się i sami zobaczcie.
Animatorzy edukacji medialnejKonkurs profilaktyczny
Samorząd Uczniowski wyłonił zwycięzców Szkolnego Konkursu Profilaktycznego „Na najlepiej dyżurującą klasę VI”. Konkurs popularyzował zachowania prozdrowotne. Pozwolił również częściowo wyeliminować zachowania niebezpieczne. Uczniowie dyżurujący objęli opieką uczniów klas młodszych oraz wspomagali nauczycieli podczas dyżurów. Klasy szóste oceniali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Agata Brzezińska, Zuzanna Rafińska, Monika Janikowska, Magdalena Linda, Wiktoria Gornowicz, Marta Kryger, Jagoda Gromowska, Dominika Skarbek, Paulina Stosik, Monika Pastwa, Nikola Wesołowska, Agnieszka Klaman, Oliwia Śpica, Klaudia Kiedrowska oraz nauczyciele.
Warsztaty Kamishibai
Co to jest Kamishibai? Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię (butai), która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia fragment opowieści.
Bibliotekarka Krystyna Jażdżewska i polonistka Hanna Fryca w ramach promowania w szkole czytelnictwa zaprosiły czwartoklasistów do świata literatury i teatru za pomocą tej metody.
Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały oryginalnej japońskiej historii pt. „Szukając Marudka” napisanej przez Kumiko Yomamoto.
Jakub Kąkolewski finalistą międzyszkolnego konkursu języka angielskiego
Roger Bacon zwykł mawiać „Znajomość języków jest bramą do wiedzy.” 18 maja br. nasi uczniowie: Jakub Kąkolewski (II G) Gabriel Drelak (II B), Kajetan Ebertowski (IIIA), Pola Światowa (IIIA) reprezentowali naszą szkołę w zmaganiach międzyszkolnych języka angielskiego w kategorii klas II i III.
Bitwę językową zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdańsku. Do konkursu przystąpiło 11 szkół z województwa pomorskiego, w tym aż pięćdziesięcioro uczniów.
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas II
W poniedziałek, 5 czerwca odbyło się spotkanie z Rodzicami uczniów klas II biorących udział w terapii logopedycznej, podczas którego Dzieci zaprezentowały się recytując wierszyki logopedyczne z okazji Dnia Mamy i Taty :-) Dzieci z uśmiechem prezentowały to, czego się nauczyły, a Rodzice z uśmiechem na twarzy odbierali życzenia i symboliczne kwiaty od swoich pociech.
Święto Rodziny w Łubnej
9 czerwca 2017r.,przedszkolaki gościły w szkole swoich najbliższych. Wspólnie z wychowawczynią przygotowały salę . Po powitaniu i wzajemnej prezentacji, nastąpiła "chwila prawdy". Rodzice musieli wykazać się dobrą znajomością swoich dzieci. Odgadywali " Czyj to głos?", " O którym rodzicu jest mowa w przytoczonych tekstach?"
Po pomyślnym "zdaniu egzaminu", nieco rozbawieni, brali udział w zabawie naśladowczej "Lustro". Następnie dzieci przedstawiły program artystyczny. Wiersze i piosenki, przeplatane były scenkami z życia rodzinnego.
XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ "BEZPIECZNE WAKACJE"
Za nami kolejna edycja Konkursu Grafiki Komputerowej „Bezpieczne wakacje”. Wzorem lat ubiegłych konkurs został zgłoszony w Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz ujęty w kalendarzu imprez na rok szkolny 2016/2017. Organizowany konkurs miał przyczynić się do rozwijania talentów artystycznych poprzez wykonanie prac w edytorze grafiki. Ponadto uwrażliwić uczniów na zachowanie bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Prace, które napłynęły z różnych regionów Polski, były wykonane zgodnie z tematem. Oceny prac dokonała komisja w składzie – p. Maria Narloch, p. Ewelina Wamka i p. Magdalena Bienias-Cichowska.
XII Szkolny Konkurs na Najlepszego Historyka Szkoły
W czwartek 8 czerwca 2017 r. w naszej szkole w gabinecie historycznym odbył się XII Szkolny Konkurs na Najlepszego Historyka Szkoły. W Konkursie wzięli udział uczniowie klas VI. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą historyczną z poziomu klas IV – VI szkoły podstawowej. Odpowiadali ustnie na pytania, rozwiązywali zadania pisemne, analizowali źródło historyczne. Zadania musieli wykonać w ściśle określonym czasie. Komisja w składzie: pani Barbara Ringwelska – przewodnicząca oraz panie: Krystyna Jażdżewska i Katarzyna Porożynska, oceniła pracę uczniów i ustaliła zwycięzców.
Strona 2 z 162 < 1 2 3 4 5 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2017/2018, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-7
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 20:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Archwium
25501044 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone