Sobota, 20 kwietnia 2024 r. Brak aktualizacji strony od 593 dni.
Gminne zawody w mini piłce siatkowej
I semestr bieżącego roku szkolnego prawie za nami, czas więc na podsumowanie pod kątem sportu w naszej szkole.
Uczniowie nasi uczestniczyli w szeregu różnych imprez na różnych szczeblach i osiągali znaczące sukcesy. Zaczęło się w październiku, który zarezerwowany jest na biegi przełajowe. W konkurencji sztafet dziewczęta naszej szkoły osiągnęły historyczny sukces. Po zwycięstwach w zawodach gminnych i powiatowych drużyna zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego w Garczynie, w którym zajęła III miejsce, tracąc do zwycięskiej sztafety z Pelplina około 20 metrów. To niewiele, gdy pokonuje się dystans 10x600 metrów. Dziewczęta pobiegły w składzie: Monika Szczukowska, Monika Beling, Malwina Pozorska, Weronika Janikowska, Amelia Szczukowska, Weronika Sturmowska, Wiktoria Kleinschmidt, Marta Szczepańska, Wiktoria Pruska, Patrycja Sękowska.
W zawodach gminnych i powiatowych startowały ponadto: Katarzyna Linda, Karolina Andrzejewska, Julia Niesiołowska i Natalia Czerwicka. Drużyna chłopców zakończyła rywalizację na zawodach gminnych, w których zajęła II miejsce, za reprezentacją Łęga. W zawodach indywidualnych nasi uczniowie także zajmowali czołowe miejsca, szczególnie w rywalizacji dziewcząt. Monika Szczukowska, Patrycja Sękowska i Wiktoria Kleinschmidt zakwalifikowały sie do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu w Gdyni. Już teraz trzymajmy za nie kciuki. W kategorii chłopców najdalej zaszedł Patryk Piechocki, który zawody powiatowe ukonczył na wysokim VIII miejscu.
W listopadzie odbyły się zawody tenisa stołowego, w których nasze drużyny wzięły udział po raz pierwszy po kilku latach przerwy. Trudno więc było oczekiwać znaczących sukcesów. Zwyciężyliśmy w obu kategoriach w zawodach gminnych, ale w powiecie drużyny z Chojnic, Brus, a przede wszystkim Konarzyn były zdecydowanie lepsze. Naszą szkołę w "ping-pongu" reprezentowali: Weronika Sturmowska, Eliza Reszka, Adrian Narloch i Grzegorz Czapiewski.
Ostatnią "sportową odsłoną" tego półrocza były gminne zawody w mini piłce siatkowej. Zawody tym ważniejsze, gdyż byliśmy ich gospodarzami. Rywalizacja naszych dziewcząt z drużynami ZS nr 2 i Łęga oraz chłopców z reprezentacjami ZS nr 2, Łęga i Rytla była bardzo ciekawa i zacięta. We wszystkich prawie spotkaniach na tablicy wyników często widniał remis i losy spotkania ważyły się do ostatnich piłek. Ostatecznie drużyna dziewcząt pokonała rywalki i będzie walczyć dalej w zawodach powiatowych, które odbędą się w Brusach. Drużyna chłopców po zwycięstwach z SP Rytel i SP Łąg, musiała uznać wyższość kolegów z ZS nr 2. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Wiktoria Pruska, Ada Gwizdała, Weronika Sturmowska, Joanna Połom, Julia Niesiołowska, Wiktoria Borzyszkowska, Patrycja Sękowska, Karolina Ossowska, Wiktoria Czapiewska, Sylwia Grzywacz. Drużyna chłopców: Bartosz Turzyński, Adrian Narloch, Adrian Szczepański, Grzegorz Czapiewski, Patryk Piechocki, Mikołaj Miszker, Oskar Woziński, Kacper Kleina, Mikołaj Podlewski oraz Miłosz Podstawski. Chłopcy także bedą reprezentować nasza szkołę i gminę na zawodach powiatowych w Brusach.