Piątek, 19 kwietnia 2024 r. Brak aktualizacji strony od 592 dni.
Kolejne zawody i kolejne sukcesy!
"Talent to nie wszystko" Utalentowanych jest wielu, sukcesy zdobywają nieliczni, dzięki swojej ciężkiej i systematycznej pracy

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 w Czersku – kolejne zawody i kolejne sukcesy!

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny od znakomitych sukcesów i wielu, wielu medali. Uwierzyli, że wytrwały trening, motywacja wyzwala chęci do działania i uczestniczenia w różnych proponowanych przez nauczycieli imprezach sportowych i zawodach. Jak co roku nasza szkoła była organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Gminy w Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Doskonale na tych zawodach zaprezentowały się nasze najlepsze biegaczki Weronika Trypuz oraz Oliwia Magulska, uczennice klasy szóstej. Po znakomitym biegu nie dały najmniejszych szans swoim rywalkom i pewnie zwyciężyły na dystansie 800m. Tym samym zapewniając sobie awans na zawody powiatowe.

Oprócz Weroniki i Oliwii do kolejnego etapu awansowały również Kaja Wolf, Maxima Narloch, Eliza Reszka i Agata Brzezińska. Awans wywalczyły również trzy uczennice ze Szkoły Podstawowej z Gotelpia : Alicja Noga , Natalia Andrzejewska i Mariola Pruska. W kategorii chłopców awansowali do powiatu: Maciej Berg uczeń klasy V który zajął I miejsce tuż za nim był Patryk Zieliński klasa VI następnie Jan Klarecki z Łęga. Czwarte, piąte i szóste miejsce należało znowu do SP1 dla Dawida Krzyżkowskiego, Wojciecha Wróblewskiego oraz Pawłą Łangowskiego.

15 października 2015r w Konarzynach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w konkurencji Indywidualnych Biegów Przełajowych. Zawody były przeprowadzone zgodnie z regulaminem Pomorskiego SZS w Gdańsku. W biegach wzięli udział najlepsi zawodnicy z prawie wszystkich gmin powiatu chojnickiego Na szczeblu powiatu, rozgrywanym w Konarzynach , poszczególne gminy reprezentuje sześcioro najlepszych chłopców i dziewcząt w swoich kategoriach, a więc skala trudności o wiele większa. Po zaciętej walce na ostatnich metrach Oliwia Magulska zajmuje piąte miejsce, a Weronika Trypuz szóste. Nieznacznie ulegając tylko swojej koleżance. Oliwia i Weronika jadą na mistrzostwa województwa. Niestety reszcie naszych reprezentantów nie udaje się zakwalifikować, ale mimo tego godnie reprezentują szkołę, walcząc do samego końca. W kategorii chłopców bardzo ambitnie pobiegł Maciej Berg zajmując III miejsce i on również wiosną będzie reprezentował naszą szkołę na zawodach wojewódzkich .Na zawody Wojewódzkie pojedzie też Jan Klarecki ze Szkoły Podstawowej w Łęgu.

Start na poziomie województwa jest najwyższym szczeblem współzawodnictwa międzyszkolnego w indywidualnych biegach przełajowych, a pomorskie od lat znane jest z najwyższego poziomu sportowego w tej dyscyplinie. Niejednokrotnie zawodnicy z północy Polski to reprezentanci kraju. Wielkie gratulacje dla naszych uczniów, którzy mogą być znakomitym przykładem na to, iż dzięki ciężkiej i systematycznej pracy, sukcesy można przeżywać nie tylko przed telewizorem, ale być ich głównym bohaterem.

Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak