Piątek, 29 marca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 571 dni.
Warsztaty taneczne "Obudź w sobie taniec"

Warsztaty taneczne „Obudź w sobie taniec”

21 kwietnia br., w sobotni poranek, Izabela Firkowska (nietuzinkowa nauczycielka wychowania fizycznego, instruktorka pływania w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustce, prywatnie pasjonatka fitnessu i BodyArt) zaprosiła Annę Leszczyńską (nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku, zakochana w zumbie i salsation), Julię Leszczyńską oraz Wiktorię Reca (tancerki Akademii Tańca Piętro Wyżej w Chojnicach) do wspólnego projektu pt. „Obudź w sobie taniec”.
W dwuipółgodzinnych zajęciach wzięło udział 29 uczennic z klas IV-VII. Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim rozbudzenie pasji do tańca (zumby, fitnessu i tańca współczesnego) oraz ukazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.
W pierwszej części spotkania Izabela Firkowska wprowadziła uczestników w świat fitnessu. Po rozgrzewce Anna Leszczyńska uczyła układów tanecznych do piosenek : „Bajlando” Enrique Iglesiasa oraz Loco Passion. W trakcie przerw potrzebnych na nawodnienie organizmu Julia i Wiktoria zaprezentowały umiejętności taneczne oraz akrobatyczne. Uczestnicy mogły je podziwiać w solówkach i duetach konkursowych. Tancerki zatańczyły do piosenek: „Take me to church”, „Cry”, „The Pink Panter Song”, „Heathens” oraz „Yurs”, do których choreografię stworzyła Anna Ludwicka (instruktor i choreograf w Akademii Tańca Piętro Wyżej w Chojnicach).
W drugim bloku zajęć Julia i Wiktoria wprowadziły zebranych w świat tańca współczesnego. Do warsztatów merytorycznie przygotowała je instruktorka Ania. Dzięki niej prowadzące wykazały się wielkim profesjonalizmem. Podczas warsztatów obecna była pani Bogumiła Lenard, dyrektor SP1 w Ustce.
Dzięki wytężonej pracy, treningom z choreografem (Anna Ludwicką) i zajęciom akrobatycznym z Krzysztofem Wers (trener personalny oraz członek grupy Extreme Martial Arts, który przez wiele lat zgłębiał wielorakie sztuki walki m.in. Box, Muay, Thai, Brazylijskie Jiu-Jitsu oraz Capoeirę - połączenie walki, gry, tańca i śpiewu) dziewczęta odnoszą liczne sukcesy w solówkach, duetach, mini formacjach i formacjach.
Wspólnie zdobyły m.in.- I m. w 6 Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych Dance Group 2018, II m. w kategorii Inne Formy Tańca Duet 12-15 lat w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle.
Podczas zajęć Julia wyznała: „Wszyscy mówili mi, że dla mnie jest już za późno, aby osiągnąć sukces. Tańczę dopiero półtora roku. Od zawsze czułam, że taniec to jest to, co kocham. To moja pasja i w nim się spełniam. Sukces, z którego jestem najbardziej dumna: V m. w 6 Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych Dance group 2018”.
Wiktoria dodała: „Tańczę od czterech lat. Z Julią wzajemnie się uzupełniamy. Ja jestem lepsza akrobatycznie, Julia lepiej potrafi uzewnętrznić swoje emocje. Moje sukcesy, z których jestem dumna: II m. taniec współczesny 9-12 lat w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczenego Żuławy Dance Projekt IV Edycja 2018, IV m. w kategorii Inna Forma Tańca w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczenego Żuławy Dance Projekt IV Edycja 2018”.

Uczestniczki warsztatów tanecznych spisały się na medal. Sukces świętowały, jedząc lody, którymi częstowała pani Iza. Uczennice z SP1 w Ustce wyrażały swój podziw i prosiły, aby zajęcia odbywały się cyklicznie. Na zakończenie prowadzące otrzymały dyplomy, podziękowania oraz upominki. Warsztaty uważamy za udane. Cele zostały osiągnięte. Dziękujemy również Dorocie Grześ, która wspomagała nas w opiece nad uczennicami.
„Mamy nadzieję, że obudziłyśmy w Was miłość do tańca. Nieważne, ile masz lat, czy jesteś amatorem czy tancerką w profesjonalnej szkole, po prostu tańcz.” Tymi słowami pożegnała wszystkich Anna Leszczyńska.
Opracowały:
Izabela Firkowska