Czwartek, 04 marca 2021 r. WAKACJE za 113 dni.
OTWARCIE NOWEGO BUDYNKU SP1 W CZERSKU

„Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy.
Coś z tego zawsze się stanie!”

Janusz Korczak

Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku na przestrzeni ponad 50 lat konsekwentnie powiększa i modernizuje swoją infrastrukturę.
11 października 2018 r., 5 rocznica oddania do użytku dużej sali gimnastycznej, był kolejnym szczególnym momentem dla społeczności „Jedynki”. Data ta przejdzie na stałe do historii instytucji. Zostanie zapamiętana jako oficjalne otwarcie i poświęcenie nowego budynku szkoły. Na rozbudowę „Jedynki” czekały kolejne roczniki uczniów i oto nadszedł upragniony czas. Czas, który sprawił, że na twarzach uczniów, nauczycieli, rodziców, dyrekcji, pracowników szkoły zagościł uśmiech, oznaka dumy i radości.
Dziewięć sal lekcyjnych, wyposażonych w nowe meble, nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Przestronna, nowoczesna sala konferencyjna. Winda dla uczniów niepełnosprawnych, pomieszczenia sanitarne i gospodarcze. Wszystko wybudowane zgodnie z najnowszymi technologiami.
Na uroczystość otwarcia tzw. nowego skrzydła zostali zaproszeni przede wszystkim ci, dzięki którym udało się zrealizować to marzenie. Za swoje zaangażowanie, upór w dążeniu do celu zostali uhonorowani przez dyrekcję pamiątkowymi statuetkami. Okolicznościowe tabliczki otrzymali: Jolanta Fierek (burmistrz Czerska), Grzegorz Klauza (zastępca burmistrza, dyrektor "Jedynki" w latach 1997-2007), Mateusz Rydzkowski (zastępca burmistrza), Piotr Knitter (radny), Zdzisław Kufel (projektant), Edmund Krut (naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego UM w Czersku), Przemysław Bloch (zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego), Tomasz Borzyszkowski (dyrektor przedsiębiorstwa Ecozet Kaliska Kościerskie), Marcin Gierszewski (kierownik budowy), Marcin Zabrocki (kierownik robót sanitarnych), Michał Leszczyński, Sebastian Klaman Nakielski (wykonawcy stanu surowego) oraz sponsorzy: Ireneusz Bojanowski (nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk) i firma Państwa Pozorskich. W ten sposób dyrektor Bożena Spica podziękowała za trud i wieloletnie starania.
Namacalne dowody zaangażowania i wytrwałości przyjaciół „Jedynki” można było podziwiać, przechadzając się po przestronnych holach, zaglądając do sal lekcyjnych czy pomieszczeń gospodarczych. Spacer po rozbudowanej części odbył się po uroczystym przecięciu wstęgi i poświęceniu budynku przez ks. dr. Zbigniewa Straszewskiego, który przedpołudniem wraz z ks. prałatem Henrykiem Kotlęgą odprawił mszę dziękczynną.
Powiększona i zmodernizowana infrastruktura z nowoczesną bazą dydaktyczną ułatwi nie tylko naukę przedmiotów, ale też rozwijanie pasji, a tych uczniowie z SP1 mają bez liku.
Uroczystość uświetnił pokaz talentów. Był śpiew, recytacja, gra na instrumencie, taniec towarzyski. Młodzi artyści przykuli uwagę widzów od pierwszej do ostatniej minuty programu.
Za tę możliwość zdobywania wiedzy i realizowania pasji w komfortowych warunkach serdecznie dziękujemy.
Społeczność "Jedynki"