Wtorek, 02 marca 2021 r. WAKACJE za 115 dni.
Dzień Pluszowego Misia z książką

Uczniowie klas I zostali zaproszeni 28 listopada na spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia. W imprezie uczestniczyli także uczniowie klasy III d, którzy chcąc uatrakcyjnić młodszym koleżankom i kolegom spotkanie, założyli misiowe stroje.
Po powitaniu i przedstawieniu historii pluszowego misia, dzieci powędrowały w bajkowy świat. W rolę lektora wcieliła się wicedyrektor pani Danuta Szlachcikowska, która również przybyła z pluszowym misiem, Kubusiem Puchatkiem. Maluszki z zaciekawieniem i rozbawieniem słuchały o jednej z przygód Kubusia Puchatka, a mianowicie o latających naleśnikach. Oglądały także piękne, kolorowe ilustracje wyświetlane na ekranie. Następnie uczestnicy spotkania zaprezentowali swoje misie przytulanki. Były one przeróżne, zarówno pod względem wielkości jak i koloru. Dzieci przyniosły ze sobą także swoje ulubione książki i wypowiadały się o nich. Nadszedł czas na porcję ruchu, a mianowicie taniec. Wszyscy z zaangażowaniem i radością tańczyli zumbę, obserwując wykonawców na ekranie. Następnie roztańczone pierwszaczki przystąpiły do działań plastycznych. Kolorowały kontury misia oraz układały i naklejały puzzle, wykazując się starannością. Chętne dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności podczas głośnego czytania. Czytały super! Zostały przygotowane dla nich również zagadki oraz prezentacja ukazująca misie w literaturze i filmach animowanych. Ponadto zobaczyły wystawę książek z biblioteki szkolnej o misiach i niedźwiedziach, które również były wyświetlane na ekranie. Impreza została przygotowana przez nauczycielki – Marię Adamczyk i Ewę Bonkowską oraz bibliotekarzy – Krystynę Jażdżewską i Patrycjusza Muchowskiego. Pamiątkowe zdjęcia wykonała pani Ewa Rutkowska.
Obchody Dnia Pluszowego Misia były dobrą okazją do wspólnej zabawy w miłej atmosferze i rozwijania zainteresowań czytelniczych najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Tekst: Ewa Bonkowska
Zdjęcia: Ewa Rutkowska