Piątek, 10 lipca 2020 r. Koniec WAKACJI za 52 dni.
Dyskoteka
Czwartek, godzina 15.45, a tu jeszcze tyle do zrobienia. Nagle okazuje się, że okna nie są zasłonięte, a więc efekty świetlne i cała atmosfera mogą wiele stracić. Ale raz, dwa, trzy i jakoś udało się i to pokonać. Ufff... Czas zaczynać. Pan Kosecki z efektami specjalnymi - gotów! Nawet coś przybyło. Jest obracająca się kula z dodatkowym oświetleniem. Chłopcy z radiowęzła - gotowi! Sprzęt - działa bez zarzutu! No to - w tany mój kochany! Na początku jak zawsze, trochę drętwo. Ale po kilku piosenkach wszyscy się rozkręcają i cała sala tańczy. Nagle...aaa, no tak... Przecież dzisiaj dodatkowa atrakcja - wybieramy MISS NASZEJ SZKOŁY. W ciągu ostatniego miesiąca chłopcy nominowali swoje koleżanki do wyborów. W sumie zgłoszono ... Uwaga! - blisko 40 dziewcząt! Niektóre nie przyszły na dyskotekę, inne zrezygnowały z walki o tytuł, ale ostatecznie w konkursie wystartowało około 20 uczennic klas IV - VI. Na początku niby to nie chciały, albo tak jakby, jak to mówią "chciałabym, lecz boję się", ale wkrótce pokazały, że traktują ten konkurs całkiem poważnie. Najpierw taniec, po którym w konkursie zostało 10 dziewcząt, potem zabawa z krzesłami i fantami ( w ruch poszły buty, sznurowadła, skarpetki, byli nawet koledzy na kolanach ). Do finału awansowało 6 dziewcząt : Karolina Sabiniarz, Monika Dzienisz, Martyna Wałdoch, Emilia Błocińska, Wiktoria Pyżewicz i Paulina Sturmowska. A w finale podchwytliwe pytania i zadania sędziów : Mateusza Lemańczyka, Jakuba Klugmanna i Rafała Rekowskiego. Jedne lepiej, drugie...no, może trochę gorzej, ale wszystkie jakoś to przebrnęły. Wreszcie ogłoszenie wyników. Karolina, Monika i Paulina razem na miejscach 4 - 6. Trzecie miejsce i tytuł II VICEMISS ... Martyna. Szarfa i nagroda w postaci upojnych wakacji w pełnym słońcu pod palmami gdzieś nad Morzem Śródziemnym wędrują w jej ręce. Emocje sięgają zenitu. Mateusz specjalnie robi kilka sekund przerwy w ogłoszeniu wyników, temperatura wzrasta. Emilia i Wiktoria ukrywają twarze w dłoniach... I VICEMISS zostaje ... Emilia Błocińska. Dla niej także szarfa oraz ramka na śliczne, własne oczywiście zdjęcie. A tytuł MISS SP 1 zdobywa ... WIKTORIA PYŻEWICZ. Ona jeszcze nie wierzy, niepewnie zajmuje miejsce na tronie, przyjmuje koronę, szarfę, prześliczną panienkę oraz lustereczko, które powie ... no, wiecie co. A wszystkie nagrody wręczała p.Barbara Jażdżewska. Potem oczywiście chwila dla fotoreporterów, taniec MISS z MISTEREM, którym oczywiście jest Rafał Rekowski, wybrany w październiku ubiegłego roku. Zabawa trwała do 19.00 - niektórzy mówią, że trochę krótko. Ale, może jeszcze coś uda się zorganizować. A nauczyciele wychowania fizycznego mówią coś, na razie szeptem, o Balu Sportowców. Więc jeśli chcecie potańczyć, trzymajcie ich za słowo.
Zdjęcia : Ewa Pruszak
Opracował : Marian Szmagliński