Szkolny festyn - Dzień Dziecka

FESTYN PROMUJ¡CY ZDROWIE „KAŻDY CI POWIE, ŻE FESTYN TO HUMOR, PRZYGODA I ZDROWIE” Z OKAZJI DNIA DZIECKA W JEDYNCE.

2 czerwca 2008r. jak na zamówienie dzień wstał słoneczny i ciepły. Punktualnie o godzinie 8:15 pani dyrektor Bożena Spica życząc dzieciom spełnienia marzeń i dobrej zabawy rozpoczęła festyn. W barwnym korowodzie przemaszerowaliśmy na targowisko miejskie, gdzie odbył się pokaz ratownictwa. Oby takich scen było jak najmniej, a najlepiej wcale. Po pokazie wróciliśmy do szkoły. Wystrój szkoły przyciągał wzrok z bliska i z daleka. Kolorowe balony, piękne witraże w oknach, oraz wesołe miny dzieci – robiło wrażenie. Największym jednak zaskoczeniem był olbrzymi dmuchany zamek. Nic dziwnego, że były wręcz oblegany przez dzieci naszej szkoły, przyszłych uczniów i maluchów, których przyprowadzili rodzice.
Przemieszczając się dalej można było trafić do jednego z dwóch „Salonów Piękności” Nauczycielki z przejęciem i zaangażowaniem tworzyły kolorowe żelowe fryzury, malunki na twarzy i paznokciach , tatuaże na rękach. Cieszyły się one wielkim powodzeniem o czym świadczyły długie kolejki oraz zadowolone twarze dzieci.
Na sali gimnastycznej występy zapoczątkowała grupa „Paradise”z Karsina w tańcu nowoczesnym. Trener grupy oraz dziewczęta w pięknych strojach otrzymały owacyjne brawa. Następnie odbyły się pokazy taneczne naszych uczniów z klas 4-6 . Kolorowe tęcze na głowach tancerzy oraz wirujące wstążki migotały wesoło a publiczność nie szczędziła oklasków.
Pod czerwonym olbrzymim parasolem dla głodnych piekły się na grillu kiełbaski. Świeże bułeczki, musztarda, keczup miały wzięcie. Przy stolikach można było odpocząć, zjeść i z daleka oglądać poczynania sportowców
Podczas festynu pani dyrektor niestrudzenie nagradzała wszystkich występujących i biorących udział w konkursach słodyczami, pozyskanymi od sponsorów.
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się Kabareton. Można było śmiać się do rozpuku z przedstawień i skeczy jakie prezentowali nasi uczniowie.
Na płycie boiska odbywały się również zawody sportowe. Obecni na festynie rodzice z zachwytem patrzyli na umiejętności swoich pociech. Można było się też nauczyć tańca arabskiego, którego kroki wszyscy złapali w mig
Uruchomiono kawiarenkę, w której każde dziecko otrzymywało napój oraz pyszne ciasto upieczone przez rodziców. Czynny był też sklepik szkolny, w którym serwowano desery oraz oczywiście lody.
W jednej z sal odbywały się występy wokalne uczniów z akompaniamentem pana Andrzeja Borysiuka i pana Rafała Żywickiego
Festyn zakończył się dyskoteką szkolną
Nagłośnienie oraz oprawę muzyczną przygotował DJ pan Marian Szmagliński oraz pan Kazimierz Kosecki oraz uczniowie z radiowęzła, Pan Marian z werwą zapowiadał kolejne atrakcje, występy i pokazy a także reklamował sponsorów festynu.
Opiekę medyczną sprawowała pani Narloch pielęgniarka szkolna. Wiele osób mierzyło ciśnienie lub dokonało pomiaru cukru.
Festyn zaszczycili swoją obecnością: wymieniony wcześniej zespół „Paradise” pod kierownictwem pani Iwony Laski oraz przedstawiciel Wizji Lokalnej pan Tomasz Opielowski.
Uczniowie klas VI c i VId pod opieką wychowawców oraz instruktorów żeglarstwa spędzali Dzień Dziecka w Ostrowitem gdzie żeglowali , podziwiając przy okazji piękno miejscowej przyrody. Na długo w pamięci pozostanie ten niezwykły Dzień Dziecka w Jedynce. Należy podkreślić, iż ten udany festyn powstał dzięki ogromnej wspólnej pracy dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców, a także dzięki sponsorom, którzy rozumiejąc potrzeby dzieci jak zawsze przyszli nam z pomocą.

Opracowanie Ewa Pruszak