Środa, 08 lipca 2020 r. Koniec WAKACJI za 54 dni.
Festyn Gocki

V FESTYN GOCKI W ODRACH

"Kręgi Kamienne" to miejsce tętniące życiem. Każdego roku organizowane są imprezy kulturalne, związane klimatem i tematyką tego miejsca. Jedną z najciekawszych imprez jest Festyn gocki - odbywa się on z reguły we wrześniu, kiedy to rezerwat tonie w przepięknych wrzosowiskach.

W sobotę, 25 września 2011 roku, uczniowie naszej szkoły wraz nauczycielami wychowania fizycznego w osobie pani Ewy Pruszak i pana Jacka Wycinki uczestniczyli w V Festynie Gockim, który odbył się w miejscu szczególnym - przed samym rezerwatem Kręgi Kamienne w Odrach. Spotkaliśmy się na łonie przyrody, pośród sosnowych lasów, w ciszy dostojnych kręgów... Dlatego Festyn Gocki miał kameralny charakter. Odbyło się tam wiele atrakcji: od muzyki celtyckiej po tańce belgijskie i przyśpiewki kaszubskie, od warsztatów garncarskich po pokazy sokolników, od inscenizacji "Wioski Gotów" i pokazów mody gockiej na czele z księżną Gotów w osobie pani dyrektor Elżbiety Baszanowskiej, po stoiska z jadłem który przygotowali pracownicy ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu. Motywem Festynu był gocki klimat, który miał swoje odniesienie w dawnych strojach, muzyce, tańcu, a także zabawach i konkursach. Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie więc liczna grupa 58 uczniów naszej szkoły wzięła udział w Biegu Gotów. Była rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Uczniowie i szkoła nasza po raz kolejny zebrała dużo pochwał. Na podium w kategorii dziewcząt stanęły: I miejsce Natalia Pstrong z klasy 6b , III miejsce uzyskała Anna Kloska z klasy 6c. Natomiast w kategorii chłopców I miejsce zdobył Piotr Szczukowski z klasy 6a. Uczniowie otrzymali z rąk wice- burmistrza Jana Gliszczyńskiego cenne nagrody w postaci medali i bogato ilustrowanych książek. Nasza szkoła otrzymała puchar za najliczniejszą reprezentację uczniów, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy. Gratulujemy jednak nie tylko laureatom, którzy stanęli na podium, ale wszystkim dzieciom. Najważniejsza była dobra zabawa, która niewątpliwie wszystkim nam się udała. Każdy nie wrócił z medalem, ale mógł zabrać dobre wrażenie i zadowolenie z siebie, że mógł się sprawdzić pokonując wyznaczaną trasę od startu do mety.
Opracowanie i zdjęcia: Ewa Pruszak