Sukces uczennic z SP1
Dodany przez admin dnia 17.01.2014
10 stycznia 2014 r odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa w Brusach. W zawodach wzięła udział reprezentacja Naszej szkoły, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony! Siatkarki nie powtórzyły sukcesu z mistrzostw gminy, ale zdobyły brązowy medal.
Udział w zmaganiach potwierdziło pięć drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu: gospodynie SP Brusy, SP Ogorzeliny, SP Chojnice nr 5, SP Konarzyny oraz nasza szkolna drużyna czyli SP nr1 Czersk.
Pełna Treść

Sukces uczennic z SP1 na wyciągnięcie ręki w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Siatkowej

Udział w zmaganiach potwierdziło pięć drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu: gospodynie SP Brusy, SP Ogorzeliny, SP Chojnice nr 5, SP Konarzyny oraz nasza szkolna drużyna czyli SP nr1 Czersk. Rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Nasze dziewczęta od początku prezentowały się dobrze, jednak momentami grały bardzo nerwowo - co świadczyło o tym, jak bardzo zależało im na tym, by godnie wypaść. W pierwszym spotkaniu grupowym Nasz zespół spotkał się ze SP z Ogorzelin . Mecz ten do połowy seta był bardzo wyrównany i toczył się punkt za punkt. W drugiej fazie seta Ada Gwizdała i Weronika Sturmowska odskoczyły" na 7 punków i na tablicy widniał wynik 25:18! Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 2:0, W swoim drugim meczu dziewczęta przekonały się jak ciężko gra się przeciwko drużynie gospodarzy. Spotkanie z SP Brusy było bardzo zacięte i choć dziewczęta grały momentami bardzo nerwowo udało im się przez moment prowadzić. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną 2:0, a jak zacięte było to spotkanie świadczą wyniki poszczególnych setów: 17:25 i 17:25! Ale - jak zwykło się mawiać - "pierwsze koty za płoty"...
Trzecim rywalem naszej drużyny była reprezentacja SP Chojnice nr 5. Wydawało się, że po pierwszych nerwach będzie łatwiej, lecz pierwszy set znów był bardzo wyrównany, aczkolwiek zakończony zwycięstwem drużyny z Chojnic 16:25! Do zwycięstwa potrzebna była teraz wygrana w secie numer 2. Tu - zgodnie z przepisami i regulaminem Igrzysk Młodzieży Szkolnej - na parkiecie musiała wystąpić druga czwórka. Dziewczęta występujące w tej partii meczu szybko opanowały nerwy, od początku uzyskały sporą przewagę, którą sukcesywnie powiększały by zakończyć drugiego seta 26:24(!)O zwycięstwo trzeba było walczyć w tajbreku. I udało się wygrywamy 15:9. Kolejną "przeszkodą" na drodze do upragnionego I miejsca była reprezentacja - SP z Konarzyn. To był mecz z tego rodzaju spotkań, które przysparzają trenerom nowych siwych włosów na głowie... Pierwszy set nie układał się od początku po naszej myśli i zakończył się przegraną 15:25. Drugi set przebiegał - tradycyjnie - w atmosferze napięcia i popełniania prostych błędów. Szczęściem naszej drużyny było to, że nasze rywalki popełniały tych błędów więcej i udało się drugiego seta wygrać 25:18 do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci set i zabawa zaczęła się od nowa. W trzecim secie po raz kolejny potwierdziła się prawda, że zwycięstwo przychodzi dopiero wtedy, gdy zdobędzie się ostatni punkt. Patrząc na "suche" wyniki (dwa zwycięstwa i dwa przegrane ) wydawać by się mogło, że turniej był dla naszych dziewcząt prosty, łatwy i przyjemny. Tylko zawodniczki i nauczyciel wiedzą ile nerwów cała impreza ich kosztowała. Stare sportowe powiedzenie mówi "zwycięstwa rodzą się w bólach" - nie ma łatwych meczy czy słabych przeciwników, a największym przeciwnikiem możemy być dla siebie sami, jeśli zbyt szybko uwierzymy, że już zwyciężyliśmy. Nasze dziewczęta przekonały się, że na sukces trzeba mocno zapracować i że grać trzeba do ostatniego gwizdka sędziego.
Ostatecznie reprezentacja dziewcząt SP1 zajęła III miejsce w powiecie. Natomiast reprezentacja chłopców wywalczyła miejsce IV

A oto skład reprezentacji SP 1:

Wiktoria Pruska klasa 6b, Ada Gwizdała 6b, Weronika Sturmowska 6c, Joanna Połom 6c, Julia Niesiołowska 6b, Wiktoria Borzyszkowska 6b, Patrycja Sękowska 6a, Karolina Ossowska 6d, Wiktoria Czapiewska 6c, Sylwia Grzywacz 6d