Wizyta p. Pielęgniarki w Szkole Podstawowej w Łubnej
Dodany przez admin dnia 04.05.2014
W szkole podstawowej w Łubnej odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o pracy i roli zawodu pielęgniarki. Przekazała ona wiedzę i umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przed medycznej. Pod okiem pani pielęgniarki dzieci mogły ćwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Poznały również jak należy wykonać prawidłowe wdechy ratownicze, a także jak wykonuje się masaż serca.
Pełna Treść

Wizyta p. Pielęgniarki w Szkole Podstawowej w Łubnej

W szkole podstawowej w Łubnej odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o pracy i roli zawodu pielęgniarki. Przekazała ona wiedzę i umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przed medycznej. Pod okiem pani pielęgniarki dzieci mogły ćwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Poznały również jak należy wykonać prawidłowe wdechy ratownicze, a także jak wykonuje się masaż serca. Ćwiczenia praktyczne wykonywano na fantomach. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach, co widać na załączonych zdjęciach.
Na spotkaniu dzieci zapamiętywały również numery alarmowe, pod które należy dzwonić w przypadku zagrożenia.
Dzięki ciekawie przeprowadzonym zajęciom, dzieci nabyły umiejętność jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc.