Biegi uliczne 2014
Dodany przez admin dnia 20.09.2014
W sobotę, 20 września odbył się w Czersku "Bieg Uliczny 2014". Bieg z nazwy uliczny, a tak naprawdę prowadził po parkowych ścieżkach, nie zahaczając ani na chwilę na ulicę, taką prawdziwą. Jezdnię. Bieg, który odbywał się dotychczas na ulicach miasta, został przeniesiony do Parku Borowiackiego. Tutaj jest więcej miejsca do biegania, trasa jest bardziej urozmaicona oraz bezpieczna. Nie jest też ograniczany codzienny ruch uliczny. Zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Czersku impreza gromadzi zwolenników biegania od szkół podstawowych po emerytów. Jak wyglądały same zawody?
Pełna Treść

"BIEG ULICZNY 2014" CZYLI RADOSNE BIEGANIE

W sobotę, 20 września odbył się w Czersku "Bieg Uliczny 2014". Bieg z nazwy uliczny, a tak naprawdę prowadził po parkowych ścieżkach, nie zahaczając ani na chwilę na ulicę, taką prawdziwą. Jezdnię. Bieg, który odbywał się dotychczas na ulicach miasta, został przeniesiony do Parku Borowiackiego. Tutaj jest więcej miejsca do biegania, trasa jest bardziej urozmaicona oraz bezpieczna. Nie jest też ograniczany codzienny ruch uliczny. Zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Czersku impreza gromadzi zwolenników biegania od szkół podstawowych po emerytów. Jak wyglądały same zawody? Sympatycznie, sporo ludzi, choć przyznać trzeba, że frekwencję "robiły" przede wszystkim dzieciaki z naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w zawodach biegowych pod opieką pani Ewy Pruszak Każdy kto przybył tego dnia do parku miał ogromną chęć rywalizacji. Wspaniała pogoda, równie piękny teren, na którym przyszło nam brać udział w rywalizacji, sprawiły, że wszystko udało się znakomicie, humory dopisywały, wyniki pomimo mocnego słońca również były bardzo dobre. Dystans jaki mieli do pokonania dziewczęta i chłopcy klas IV- VI wynosił 1700 metrów. Nagrody ,dyplomy i medale były tym razem tylko dla najlepszych trzech zawodników . Ale wszyscy którzy dobiegli do mety byli równie gorąco oklaskiwani, zasłużyli na podziw i uznanie. Kto wie... może za rok to właśnie oni staną na podium? Na starcie stanęło 86 dziewcząt i 30 chłopców. Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Magulska Oliwia z klasy VB przebiegła dystans 1700 m w czasie 5:11. Natomiast Amelia Szczukowska z klasy VIA była druga z czasem 5:32 Trzecia zawodniczka to Czerwicka Natalia z klasy VIB jej czas to 5:33. Znakomicie pobiegły uczennice klas IVA Agata Brzezińska która zajęła VI miejsce z czasem 5:56 oraz Agata Szlachcikowska klasa IVA była 12 z czasem 6:18 Trzeba przyznać ,że ich debiut w imprezie biegowej wypadł okazale. W kategorii chłopców triumfował Homa Dominik klasa VIA (4:58) II miejsce wywalczył Mikołaj Podlewski VIA (5:01), a III miejsce przypadło Jakubowi Ossowskiemu z klasy VIE (5:06) Na IV miejscu uplasował się Fabian Muzioł z klasy VIC , który z wielkim zaangażowaniem dając z siebie wszystko przybiegł z czasem 5:10. Imprezę poprowadził Jarosław Schumacher , który znany jest z prowadzenia wydarzeń sportowych. Sprawdził się jako konferansjer - potrafił zabawić widzów błyskotliwym dowcipem, a jednocześnie nadać imprezie odpowiedni rytm.