Święto Szkoły
Dodany przez admin dnia 06.11.2014
Święto Szkoły jest czymś w rodzaju urodzin. Przychodzi się na nie z nadzieją na dobrą zabawę, smaczne jedzenie i ciekawe towarzystwo. Myślę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że wszystkie te warunki zostały spełnione 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku . W tym roku hasło przewodnie uroczystości brzmiało „Czuć jak dziecko, myśleć jak Korczak”.
Od samego rana uczniowie i nauczyciele gromadzili się w budynku szkolnym. Punktualnie o ósmej zabrzmiał dzwonek i rozpoczął się kolejny, szkolny dzień, który z racji święta przebiegał zupełnie odmiennie.
Pełna Treść
Święto Szkoły jest czymś w rodzaju urodzin. Przychodzi się na nie z nadzieją na dobrą zabawę, smaczne jedzenie i ciekawe towarzystwo. Myślę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że wszystkie te warunki zostały spełnione 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku . W tym roku hasło przewodnie uroczystości brzmiało „Czuć jak dziecko, myśleć jak Korczak”.
Od samego rana uczniowie i nauczyciele gromadzili się w budynku szkolnym. Punktualnie o ósmej zabrzmiał dzwonek i rozpoczął się kolejny, szkolny dzień, który z racji święta przebiegał zupełnie odmiennie. Zamiast lekcji moc atrakcji. Klasy pierwsze, drugie i trzecie poznawały sylwetkę naszego patrona. Służyła temu między innymi prezentacja multimedialna pod tytułem „Życie i twórczość Janusza Korczaka”. Najmłodsi uczniowie realizowali projekt pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Jako, że nasza szkoła promuje zdrowie, to zarówno kanapki, jak i sałatki przygotowane przez pierwszaków były nie tylko smaczne, ale przede wszystkim bogate w wartości odżywcze. Klasy drugie udały się do kina na film o dzielnym rycerzu Blaszce. Całości dopełniały zajęcia sportowe, odbywające się na małej Sali gimnastycznej.
Starsze klasy rozpoczęły święto od obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez klasę V b pod kierunkiem pani Marii Gajewskiej, pani Barbary Jażdżewskiej, pani Ewy Pruszak i przy ogromnym, muzycznym wsparciu pana Mirosława Talewskiego. Efektami specjalnymi zajmowała się pani Beata Drewczynska. Dzięki wehikułowi czasu pojawił się w naszej szkole sam Janusz Korczak! Znane piosenki w wykonaniu naszych artystów niewątpliwie bardzo podobały się publiczności, na co wskazywała żywa reakcja wszystkich zgromadzonych na apelu. Po nim klasy piąte zostały na dużej sali gimnastycznej i dały się ponieść muzycznym rytmom podczas Zumby. Zajęcia te prowadziła pani Anna Biernat, która swoją energią dosłownie porwała uczniów. W czasie, gdy piątoklasiści ćwiczyli, szóste klasy spotkały się z wychowawcami w salach, aby zjeść śniadanie i spędzić ze sobą czas. Po pół godzinie rozbawieni piątoklasiści niechętnie opuścili salę, żeby zrobić miejsce starszym kolegom, którzy z niecierpliwością czekali na swoją porcję muzycznych ćwiczeń. W tym samym czasie klasy czwarte realizowały nieco odmienny, ale równie ciekawy program. Miały okazję spotkać się z Korczakiem w bibliotece szkolnej oraz poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem pani Narloch, pielęgniarki szkolnej. Gwoździem programu były niewątpliwie mistrzostwa szkoły klas czwartych w grze „W dwa ognie”. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV a, drugie IV d, trzecie IV b. Poza podium uplasowały się klasy: IV c(czwarte miejsce), IV e( piąte miejsce) i IV f(szóste miejsce). Zwieńczeniem tego dnia była dyskoteka dla klas starszych, chociaż zaciekawieni młodsi uczniowie zaglądali również na drugie piętro. Kolorowe, pulsujące światła i muzyka sprawiły, że prawie wszyscy oddali się tańcom. W trakcie zabawy czekały na bawiących się atrakcje w postaci wyborów Miss i Mistera szkoły. W tym roku tytuł najpiękniejszej i najsympatyczniejszej przypadł Natalii Paździe z VI a, a żeńską część publiczności porwał Sylwester Pozorski z IV c. Gdy wybrzmiał ostatni przebój, trzeba było rozejść się do domów. Chociaż Święto Szkoły jest już tylko miłym wspomnieniem, to dzięki naszym nieocenionym fotoreporterom pani Bernadecie Rostankowskiej i panu Jerzemu Polakiewiczowi, możemy jeszcze się nim cieszyć.


Opracowanie: Katarzyna Ebertowska
Zdjęcia: Bernadeta Rostankowska i Jerzy Polakiewicz
Film: Ewa Pruszak

Krótka relacja filmowa