Akademia Filmowa Multikina
Dodany przez admin dnia 28.10.2015
15.10.2015 roku klasy II i III z naszej szkoły (II a; II f; II g; III a; III c; III d; III e; III f) wybrały się wycieczkę do Multikina w Bydgoszczy, by obejrzeć film, który pozwoli im trafniej rozpoznawać oraz rozumieć uczucia swoje i innych osób. Uczniowie w ramach tzw. Akademii Filmowej Multikina uczestniczyli w krótkiej prezentacji psycho - edukacyjnej na temat stanów emocjonalnych człowieka, następnie oglądały film animowany. Dzieci chętnie brały udział w krótkich ćwiczeniach prowadzonych przez Panią psycholog i bezbłędnie rozpoznawały takie uczucia jak radość, złość, smutek, gniew, wstyd itp.
Pełna Treść

Od emocji "w głowie się nie mieści".

15.10.2015 roku klasy II i III z naszej szkoły (II a; II f; II g; III a; III c; III d; III e; III f) wybrały się wycieczkę do Multikina w Bydgoszczy, by obejrzeć film, który pozwoli im trafniej rozpoznawać oraz rozumieć uczucia swoje i innych osób. Uczniowie w ramach tzw. Akademii Filmowej Multikina uczestniczyli w krótkiej prezentacji psycho - edukacyjnej na temat stanów emocjonalnych człowieka, następnie oglądały film animowany. Dzieci chętnie brały udział w krótkich ćwiczeniach prowadzonych przez Panią psycholog i bezbłędnie rozpoznawały takie uczucia jak radość, złość, smutek, gniew, wstyd itp. Co, jak się później okazało było bardzo przydatne podczas oglądania filmu animowanego w 3D: "W głowie się nie mieści".
Fabuła filmu doskonale łączyła w sobie inteligentny humor, dynamiczną akcję i szaloną wyobraźnię. W zabawny i prosty sposób przekazała dzieciom szczegóły dotyczące życia emocjonalnego człowieka. Postać Pani Smutek, Radość i Pana Złość na długo zapadła uczniom w pamięć. "W głowie się nie mieści" zapewniło dzieciom a także i dorosłym wiele radosnych przeżyć oraz chwil wzruszenia. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie SP 1 w Czersku z satysfakcją będą wspominać wyprawę do Bydgoszczy, by lepiej odkryć świat uczuć.
Magdalena Bienias