Warsztaty rzeźbiarskie kl. IIc i IIh
Dodany przez admin dnia 24.11.2015
We wtorek 24 listopada 2015r. uczniowie klasy IIc i IIh wybrali się do Ośrodka Kultury w Czersku na warsztaty rzeźbiarskie. Były one kolejnym zajęciem artystycznym w związku z realizowaną przez obie klasy innowacją pedagogiczną "Ja w świecie sztuki", której autorkami są wychowawczynie M. Knitter i M. Łangowska. Naszymi instruktorkami były nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych - pani Aleksandra Grzelak i pani Aleksandra Bernady. Obie panie szczegółowo, krok po kroku zapoznawały dzieci z kolejnymi etapami zadaniowymi.
Pełna Treść

Warsztaty rzeźbiarskie kl. IIc i IIh w Ośrodku Kultury

We wtorek 24 listopada 2015r. uczniowie klasy IIc i IIh wybrali się do Ośrodka Kultury w Czersku na warsztaty rzeźbiarskie. Były one kolejnym zajęciem artystycznym w związku z realizowaną przez obie klasy innowacją pedagogiczną "Ja w świecie sztuki", której autorkami są wychowawczynie M. Knitter i M. Łangowska. Naszymi instruktorkami były nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych - pani Aleksandra Grzelak i pani Aleksandra Bernady. Obie panie szczegółowo, krok po kroku zapoznawały dzieci z kolejnymi etapami zadaniowymi. Tworzenie w glinie jest interesujące dla "małego i dużego", daje szerokie możliwości artystyczne, działa relaksująco i wyciszająco, toteż postanowiliśmy to sprawdzić. Najpierw patrzyliśmy jak należy przygotować glinę do pracy. Potem każdy zmiękczał dla siebie glinianą masę, tworząc z niej kulę. Następnie korzystając ze sprawności własnych rąk lepiliśmy różne "rzeczy", np. kubki, koszyki, zwierzątka. Wykonywaliśmy też naczynia na kole garncarskim. Nie było to łatwe zadanie, ale dzięki pomocy instruktorek daliśmy radę i stworzyliśmy sporo miseczek. Trochę pobrudziliśmy się, ale zabawa była udana, bo angażowała uwagę oraz precyzję. Nasze wytwory pozostawiliśmy do wyschnięcia i teraz oczekujemy efektu końcowego.
Zajęcia rzeźbiarskie bardzo aktywizowały dzieci, uczyły cierpliwości, rozwijały pomysłowość, sprawność manualną oraz wyobraźnię twórczą. Minęły szybko, ale pozwoliły uwolnić emocje i przeżyć radość z tworzenia. Każdy bowiem odniósł sukces w swoim działaniu, bo wykonał własne "dzieło sztuki".
Szczególne podziękowania składamy p. Oli Grzelak i p. Oli Bernady za prowadzenie warsztatów oraz Ośrodkowi Kultury za współpracę.
Mirosława Knitter
Maria Łangowska