Apel świąteczny dla klas IV - VI
Dodany przez admin dnia 23.12.2015
Boże Narodzenie to niezwykle barwne i radosne święta uwielbiane zarówno przez dzieci jak też dorosłych. To wyjątkowy czas, gdy w sposób szczególny powracamy do tradycji i spotykamy się z najbliższymi. Mimo, że przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego bardzo absorbują, sprawiają też mnóstwo radości. W tradycje naszej szkoły na stale wpisały się już inscenizacje bożonarodzeniowe czyli Jasełka. Rokrocznie koordynatorem Jasełek są panie Joanna Jażdżewska i Bernadeta Rostankowska. Tu trzeba podkreślić, że za każdym razem przedstawienie, choć oczywiście tematycznie związane z narodzinami Jezusa, niesie ze sobą inne treści, ma inne przesłanie i charakter.
Pełna Treść

Apel świąteczny dla klas IV - VI

Boże Narodzenie to niezwykle barwne i radosne święta uwielbiane zarówno przez dzieci jak też dorosłych. To wyjątkowy czas, gdy w sposób szczególny powracamy do tradycji i spotykamy się z najbliższymi. Mimo, że przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego bardzo absorbują, sprawiają też mnóstwo radości. W tradycje naszej szkoły na stale wpisały się już inscenizacje bożonarodzeniowe czyli Jasełka. Rokrocznie koordynatorem Jasełek są panie Joanna Jażdżewska i Bernadeta Rostankowska. Tu trzeba podkreślić, że za każdym razem przedstawienie, choć oczywiście tematycznie związane z narodzinami Jezusa, niesie ze sobą inne treści, ma inne przesłanie i charakter. Oczywiście publiczność najbardziej lubi się pośmiać, więc nawet podczas inscenizacji skłaniających do zadumy i refleksji zdarzają się momenty żartu i nieokiełznanej zabawy. Tak było i tym razem, publiczność świetnie się bawiła oglądając młodych artystów z klasy Va i Ve. Pieczę sprawowały nad nimi panie katechetki Joanna Jażdżewska i Bernadka Rostankowska , które zadbały o to, żeby dzieci wspaniale śpiewały i recytowały. Była to z pewnością satysfakcjonująca, sądząc po efektach, ale i wymagająca mnóstwa czasu i cierpliwości praca. Sala gimnastyczna, nabrała odświętnego wyglądu, który pomógł przenieść się zebranym uczniom klas IV i VI w inną rzeczywistość, gdzie rozgrywała się walka między niebem i piekłem. "Nowina" przekazana przez wychowanków szkoły była "wesoła" z dwóch powodów. Pierwszy to narodziny Zbawiciela przychodzącego na świat, by odkupić ludzkość, ale też "wesoła" dlatego, bo jasełka kolejny raz były nietradycyjne - żartobliwe. Jasełka choć trwały godzinę nikogo nie znużyły. Tym razem nieodzowna okazała się pomoc Jamesa Bonda, a właściwie - Jamesa Maćka i Jagny, służącej okrutnego króla, (rolę znakomicie zagrała młoda, zgrabna i powabna Agata Brzezińska) dzięki którym aniołowie, pasterze, Józef i Trzej Królowie odparli atak wojsk Heroda, które przybyły do Betlejem wymordować małe dzieci. Ich świadectwo wpłynęło także na nawrócenie hetmana, przywódcy żołdaków Heroda.
Przedstawiona przez klasę Va i Ve historia uczy, że każdy, kto się nawraca może dostać się do nieba. Jasełka nabrały blasku przez świetnie dobrane role oraz piękne stroje. Na uwagę w szczególności zasługuje Zuzia Łazowska, która w sposób mistrzowski wcieliła się w rolę diabła, a raczej diablicy. Ogromne Brawa! Po jasełkach Pani Dyrektor Bożena Spica, jako gospodarz szkoły, złożyła wszystkim przybyłym na uroczystość życzenia świąteczne i Noworoczne.
Trzeba otwarcie powiedzieć, że przygotowanie Jasełek ze wszystkimi jej elementami kosztowało wiele pracy, czasu i zaangażowania. Dlatego wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne podziękowania. Szczególne podziękowania kierujemy do niezawodnych, cudownych uczniów z klasy Va i Ve, którzy podjęli się trudnego zadania występu w jasełkach; uczenia się ról, długich godzin prób przedstawienia, występu przed liczną publiką swoich koleżanek, kolegów, nauczycieli oraz stresu towarzyszącego obawom: "Co będzie, jak się pomylę…?" Dziękujemy z całego serca i życzymy, by Dziecię Jezus obficie obdarzyło Was wszystkich swoimi łaskami. Życzymy odwagi stawania każdego dnia po stronie dobra i Chrystusa.
Opracowanie: Ewa Pruszak