Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny: Nie ma mocnych na "Jedynkę"
Dodany przez admin dnia 17.05.2016
Bieżący rok szkolny obfituje w liczne sportowe sukcesy naszych reprezentantów na różnych szczeblach rywalizacji szkolnej. Tym razem nasze zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym i po raz kolejny okazaliśmy się numerem jeden wśród wszystkich uczestników. Gminne zawody przeprowadzone zostały dzisiaj tj. 17 maja 2016r., a wzięły w nim udział sześcioosobowe reprezentacje trzech podstawówek. Każdy reprezentant szkolnej drużyny w tych jednodniowych zawodach musiał startować w czterech konkurencjach (stąd nazwa - czwórbój), a były to dwie konkurencje biegowe (sprint na 60 metrów i bieg długi na dystansie 1000 metrów i 600m dla dziewcząt ) oraz dwie techniczne (skok w dal ze strefy oraz rzut piłeczką palantową).
Pełna Treść

Bieżący rok szkolny obfituje w liczne sportowe sukcesy naszych reprezentantów na różnych szczeblach rywalizacji szkolnej. Tym razem nasze zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym i po raz kolejny okazaliśmy się numerem jeden wśród wszystkich uczestników. Gminne zawody przeprowadzone zostały dzisiaj tj. 17 maja 2016r., a wzięły w nim udział sześcioosobowe reprezentacje trzech podstawówek. Każdy reprezentant szkolnej drużyny w tych jednodniowych zawodach musiał startować w czterech konkurencjach (stąd nazwa - czwórbój), a były to dwie konkurencje biegowe (sprint na 60 metrów i bieg długi na dystansie 1000 metrów i 600m dla dziewcząt ) oraz dwie techniczne (skok w dal ze strefy oraz rzut piłeczką palantową). Wyniki każdego uczestnika i uczestniczki w każdej konkurencji, zamieniane są - przy użyciu odpowiednich tabel lekkoatletycznych - na punkty. Rezultaty pięciu najlepszych "punktowo" reprezentantów, składają się na łączny wynik zespołowy. Bezapelacyjnie i zdecydowanie w tym roku najlepszą drużyną w gminie okazała się "Jedynka' " chłopców i dziewcząt - uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku Mimo przejmującego zimna i padającego prawie przez całe zawody deszczu, to młodzi lekkoatleci walczyli w tych trudnych warunkach bardzo dzielnie i ambitnie. Po ponad pięciogodzinnych zmaganiach mokrzy, zmęczeni i zmarznięci reprezentanci SP nr 1, byli najbardziej szczęśliwymi sportowcami na stadionie, gdyż organizatorzy zawodów ogłosili, iż to właśnie Szkoła z "Jedynki' w kategorii dziewcząt i chłopców zespołowo zgromadziła największą ilość punktów, a co z tym się wiąże - zajęła 1 miejsce i mogła wspólnie cieszyć się z odebranych drużynowo i indywidualnie złotych medali. Najlepszą wieloboistką okazała się Magulska Oliwia uczennica klasy VIb, która indywidualnie zdobyła 223pkt. Drugie miejsce zajęła Roksana Zielińska klasa VIe ( 220pkt), trzecie miejsce zajęła Kornelia Wanatowska z klasy VIe ( 205pkt). Najlepszym wieloboistą okazał się Hinc Karol uczeń klasy VIb, który indywidualnie zdobył 230 punktów. Drugie miejsce zajął Marek Szulc z klasy VIb( 216pkt) a trzecie miejsce zajął Wojciech Wróblewski z klasy VIf ( 187pkt). Tak więc całe podium zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców należało do " Jedynki"

Klasyfikacja końcowa czwórboju la - dziewczęta.