Wycieczka do Woziwody klasy IIIb i IIId
Dodany przez admin dnia 21.06.2017
Rok szkolny dobiega końca, w związku z czym w ramach podsumowania wiadomości z edukacji przyrodniczej odbył się wyjazd do Woziwody. W poniedziałek - 12 czerwca uczniowie klasy IIIb i IIId pod opieką swoich wychowawczyń oraz pani Eweliny Wamka pojawili się w Nadleśnictwie. Uczestnicy wycieczki zostali powitani przez pracowników oraz deszcz. Zatem wszyscy udali się do budynku Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Dzieci z uwagą słuchały informacji o lesie i jego mieszkańcach oraz odpowiadały na liczne pytania. Z zainteresowaniem oglądały eksponaty oraz ekspozycje tematyczne.
Pełna Treść

Wycieczka do Woziwody

Rok szkolny dobiega końca, w związku z czym w ramach podsumowania wiadomości z edukacji przyrodniczej odbył się wyjazd do Woziwody. W poniedziałek - 12 czerwca uczniowie klasy IIIb i IIId pod opieką swoich wychowawczyń oraz pani Eweliny Wamka pojawili się w Nadleśnictwie. Uczestnicy wycieczki zostali powitani przez pracowników oraz deszcz. Zatem wszyscy udali się do budynku Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Dzieci z uwagą słuchały informacji o lesie i jego mieszkańcach oraz odpowiadały na liczne pytania. Z zainteresowaniem oglądały eksponaty oraz ekspozycje tematyczne. Dużo radości dostarczyły wszystkim próby uruchomienia syreny alarmowej. Następnie uczniowie wykonywali zadania przyrodnicze w formie kart pracy, za które najlepsi byli nagradzani oklaskami. Ogromną atrakcją była przejażdżka meleksem po ścieżce przyrodniczej, umożliwiająca zwiedzanie lasu w szybszym tempie. Zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia przez panią leśnik. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę grupowe zdjęcie w wersji papierowej oraz upominek.
Pracownicy Nadleśnictwa przyczynili się do tego, iż pobyt w Woziwodzie był dla dzieci atrakcyjny. Zajęcia przyrodnicze w terenie były ciekawą formą sprawdzenia siebie, a także wzbogacenia posiadanej wiedzy o lesie.
Wychowawczynie:
E. Bonkowska, R. Peplinska