Półkolonie
Dodany przez admin dnia 12.07.2017
W piątek, 7 lipca dobiegły końca dwutygodniowe półkolonie letnie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku, które organizowane były przez Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki".
Program półkolonii był bardzo atrakcyjny. Dzieci uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych, warsztatach plastycznych oraz zajęciach sportowych. Odbyło się spotkanie z policjantem asp. Markiem Jasnochem - specjalistą do spraw nieletnich, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Oczywiście oprócz tych zajęć czekało na nich również wiele wyjazdów.
Pełna Treść
W piątek, 7 lipca dobiegły końca dwutygodniowe półkolonie letnie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku, które organizowane były przez Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki".
Program półkolonii był bardzo atrakcyjny. Dzieci uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych, warsztatach plastycznych oraz zajęciach sportowych. Odbyło się spotkanie z policjantem asp. Markiem Jasnochem - specjalistą do spraw nieletnich, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Oczywiście oprócz tych zajęć czekało na nich również wiele wyjazdów. Uczniowie zwiedzieli Zamek w Gniewie, Skansen we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie uczestniczyli w warsztatach garncarskich. Mieli też dwukrotnie możliwość do zabaw na basenie w Fojutowie. Wśród atrakcji był także wyjazd do Cinema City
w Starogardzie Gdańskim na film animowany "Auta 3". Codziennie w szkole były przygotowane dla wszystkich uczestników pyszne, zdrowe obiady. Na zakończenie kolonii wszyscy zostali obdarowani prezentami i smakołykami.
Jednakże wszystko co dobre szybko się kończy...
W imieniu dzieci składamy wielkie podziękowania wszystkim wychowawcom, którzy pełnili opiekę oraz pani prezes Stowarzyszenia Przyjaciół "Jedynki" Katarzynie Ebertowskiej, dzięki której zostały pozyskane i przekazane środki na półkolonie. Podziękowania kierujemy również w stronę Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gminy Czersk.
Najlepszym dowodem na miło spędzony czas były ogromne uśmiechy na twarzach dzieci. Była to najlepsza nagroda, jaką mogliśmy obserwować przez cały ten wspólnie spędzony czas.
Do zobaczenia za rok!