Pielgrzymka do Niepokalanowa
Dodany przez admin dnia 26.09.2017
W dniach 15 – 16 września 2017r. dzieci z naszej szkoły oraz z Jeżewa k. Laskowic pod opieką pań katechetek wraz z diakonem Damianem Babińskim i rycerską Weroniką Czarnowską , udały się z pielgrzymką do Niepokalanowa. Celem wyjazdu było uczestnictwo w Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej oraz odebraniu przez nasze uczennice nagród po rozstrzygnięciu konkursu zatytułowanego: "Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną".
Pełna Treść
W dniach 15 – 16 września 2017r. dzieci z naszej szkoły oraz z Jeżewa k. Laskowic pod opieką pań katechetek wraz z diakonem Damianem Babińskim i rycerską Weroniką Czarnowską , udały się z pielgrzymką do Niepokalanowa. Celem wyjazdu było uczestnictwo w Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej oraz odebraniu przez nasze uczennice nagród po rozstrzygnięciu konkursu zatytułowanego: "Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną". W kategorii plastycznej II miejsce zajęła Natalia Miłkowska z klasy 7 c, wyróżnienie otrzymała Julia Kręska z klasy 5 e, natomiast III miejsce w kategorii literackiej zajęła Anna Rydzkowska z klasy 7 c. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy !!!
Opiekunowie


W drodze do Niepokalanowa zatrzymaliśmy się w Toruniu, gdzie w bazylice p.w. Matki Boskiej Podgórskiej uczestniczyliśmy we Mszy św. odprawianej przez O. Błażeja, który wielokrotnie głosił rekolekcje dla nauczycieli naszej szkoły. Było to wielkie przeżycie dla dzieci , gdyż O. Błażej tłumaczył poszczególne części Mszy św., a w homilii wyjaśnił, jak należy prawidłowo czynić znak krzyża.
Po przybyciu do Niepokalanowa w piątkowe popołudnie, poszliśmy przywitać się z Maryją Niepokalaną do kaplicy św. Maksymiliana , następnie udaliśmy się na cmentarz zakonny, gdzie został pochowany Franciszek Gajowniczek, za którego O. Maksymilian oddał życie. Wieczorem obejrzeliśmy Misterium Męki Pańskiej w ciekawej i pięknej odsłonie . Sobota zaś upłynęła nam pod kątem obchodów setnej rocznicy Rycerstwa Niepokalanej i w związku z tym: zwiedziliśmy Muzeum św. Maksymiliana, Muzeum Straży Pożarnej ,Muzeum Papieskie, a potem uczestniczyliśmy we Mszy św. w bazylice. Na placu za bazyliką braliśmy udział w grach i zabawach dotyczących postaci Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana. Odbyło się tam również rozstrzygnięcie konkursu oraz koncert zespołu „ Mały Chór Wielkich Serc ”. Na zakończenie obchodów na plac został uroczyście wniesiony olbrzymi i smaczny tort jubileuszowy .
Pełni radości , uśmiechu i rozmodlenia wróciliśmy do naszych domów. Oddając się pod opiekę Matce Niepokalanej, wchodzimy pełni sił w nowy rok szkolny.
Pielgrzymi