Zaczynamy od sukcesu!!! Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe
Dodany przez admin dnia 27.09.2017
Przy wręcz idealnej dla lekkoatletów pogodzie 26 września 2017 r. odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe, które zainaugurowały w Gminie Czersk współzawodnictwo sportowe szkół w ramach Igrzysk Dzieci (klasy I-VI SP) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII SP i II-III Gim.). Od kilku już lat tradycyjnym miejscem rozgrywania Mistrzostw Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych jest Park Borowiacki. W młodszej kategorii Igrzysk Dzieci dziesięcioosobowe drużyny dziewcząt biegały na dystansie 600 metrów, chłopcy 800 metrów, a ich starsi koledzy mieli do pokonania dystans 1000 metrów, a starsze koleżanki 800 metrów .
Najpierw na starcie stanęły dziewczęta z klas IV-VI SP. Rywalizacja była bardzo zacięta.
Pełna Treść

Wybiegali pierwsze punkty
do Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018

Zaczynamy od sukcesu!!!
Najpierw na starcie stanęły dziewczęta z klas IV-VISP. Rywalizacja była bardzo zacięta. Kornelia Drążek uczennica klasy 6c biegnąca na pierwszej zmianie wyprowadziła szkolną drużynę na pierwsze miejsce, wyprzedzając najlepsze zawodniczki pozostałych szkół, nawet tych o profilu sportowym. Kolejne zmiany utrzymywały reprezentację naszej szkoły w ścisłej czołówce biegu. Ostateczny wynik zmagań sportowych był dla nas bardzo zadowalający- dziewczęta (z miażdżącą przewagą) zajęły pierwsze miejsce. I tu na uwagę zasługują najmłodsze zawodniczki, które znalazły miejsce w reprezentacji Natalia Jażdżewska i Agata Pestka z klasy 4a. Pozostałe "złotka" które zaciekle walczyły to:
opiekun: Marian Szmagliński

Wśród chłopców od samego początku na prowadzenie wysunęli się również uczniowie SP 1. Ze zmiany na zmianę powiększali swoją przewagę, wygrywając całe przełaje. A byli to:
Opiekun: Filip Pruszak

W kategorii starszych uczniów Igrzysk Młodzieży Szkolnej pasjonującą walkę stoczyły dziewczęta. Nasze siódmoklasistki od pierwszej zmiany prowadziły z dużą przewagą i były w ogródku … i już witały się z gąską, kiedy to na szóstej zmianie nastąpiła nieoczekiwana zmiana miejsc. Na trasie zasłabła Nikola Gołuńska i niestety nie mogłyśmy już dokończyć biegu. Szkoda, cóż tak się czasem zdarza. Ostatecznie po dobrym biegu, musieliśmy pogodzić się z porażką i na III miejscu w gminie zakończyć przygodę ze sztafetowymi biegami przełajowymi.
Opiekun: Ewa Pruszak

U chłopców w tej kategorii wiekowej od samego początku kolejność dwóch pierwszych miejsc została ustalona i do końca utrzymana. Zwyciężyli zawodnicy gimnazjum Czersk na drugim miejscu uplasowali się uczniowie gimnazjum Łąg, a III miejsce wywalczyli uczniowie klas VII naszej szkoły. Chłopcy wystąpili w składzie :
Opiekun: Jacek Wycinka

Na zakończenie zawodów zwycięskim drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy. Zawodniczki pana Mariana Szmaglińskiego oraz zawodnicy pana Filipa Pruszaka będą reprezentowały naszą gminę w zawodach powiatowych . Życzymy powodzenia! Kolejny sukces w zasięgu ręki!
Opracowanie i zdjęcia: Ewa Pruszak