Klasa VIa w Bibliotece Publicznej w Czersku
Dodany przez admin dnia 26.11.2017
Dnia 22 listopada 2017r. klasa VIa wraz z wychowawczynią panią Barbarą Ringwelską, udała się do Biblioteki Publicznej w Czersku. Gdy przyszliśmy czekała już za nami pani bibliotekarka, która zaprosiła nas do obejrzenia wystawy prac rękodzielniczych państwa Barbary i Ryszarda Stępniewskich z Czarnej Wody pt. „Świąteczne cudeńka”. Mogliśmy podziwiać piękne ozdoby bożonarodzeniowe oraz kolorowe lalki, maskotki i dekoracyjne poduszki.
Pełna Treść

Klasa VIa w Bibliotece Publicznej w Czersku

Dnia 22 listopada 2017r. klasa VIa wraz z wychowawczynią panią Barbarą Ringwelską, udała się do Biblioteki Publicznej w Czersku. Gdy przyszliśmy czekała już za nami pani bibliotekarka, która zaprosiła nas do obejrzenia wystawy prac rękodzielniczych państwa Barbary i Ryszarda Stępniewskich z Czarnej Wody pt. „Świąteczne cudeńka”. Mogliśmy podziwiać piękne ozdoby bożonarodzeniowe oraz kolorowe lalki, maskotki i dekoracyjne poduszki. Następnie przeszliśmy do drugiej sali, gdzie zostaliśmy zapoznani z pracą biblioteki. Oglądaliśmy mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszyły się pozycje nowo zakupione. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wypożycza się książki, i jak należy o nie dbać. A nasz kolega Kacper odczytał nam regulamin wypożyczania książek. Następnie pani bibliotekarka zaproponowała nam, abyśmy przypomnieli sobie, jak należy szukać książki w katalogu alfabetycznym. Z tym zadaniem świetnie poradziła sobie Marta i Dawid.
Celem naszej wizyty było rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych
oraz zapału do czytania książek jako klucza do wiedzy i sprawności umysłu. Zdaniem uczniów klasy VIa wizyta w Bibliotece Publicznej w Czesku była bardzo pouczająca i cieszą się, że mogli zapoznać się z jej ofertą, z której w przyszłości, przynajmniej niektórzy, skorzystają.
Klasa VIa wraz z wychowawczynią