Uczniowie kl. VIe z wizytą w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Dodany przez admin dnia 06.12.2017
30 listopada 2017 r. uczniowie klasy VI e wybrali się na wycieczkę do Gdyni, aby na scenie Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej obejrzeć musical w najnowocześniejszej technologii 3D pt.: „Piotruś Pan”. Spektakl wyreżyserował Janusz Józefowicz, libretto zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, muzykę natomiast skomponował Janusz Stokłosa. Sceny przedstawienia rozgrywały się w dwóch światach: realnym i fantastycznym czyli Nibylandii. Główni bohaterowie to: Piotruś Pan, wróżka Dwoneczek, Wandy – przyjaciółka Piotrusia, kapitan Huck i piraci.
Pełna Treść

Uczniowie kl. VIe z wizytą w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

30 listopada 2017 r. uczniowie klasy VI e wybrali się na wycieczkę do Gdyni, aby na scenie Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej obejrzeć musical w najnowocześniejszej technologii 3D pt.: „Piotruś Pan”. Spektakl wyreżyserował Janusz Józefowicz, libretto zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, muzykę natomiast skomponował Janusz Stokłosa. Sceny przedstawienia rozgrywały się w dwóch światach: realnym i fantastycznym czyli Nibylandii. Główni bohaterowie to: Piotruś Pan, wróżka Dwoneczek, Wandy – przyjaciółka Piotrusia, kapitan Huck i piraci. W tym familijnym spektaklu naszpikowanym niesamowitymi efektami 3D byliśmy świadkami wspaniałego przedstawienia świata dorosłych i świata dzieci. Tykanie budzika w świecie dorosłych oznacza sygnał, aby wstać, iść do pracy, na spotkanie lub do szkoły. Inaczej odbierany jest w świecie dzieci, w którym budzik to sygnał, że zbliża się krokodyl i że nieopodal są piraci z kapitanem Huckiem. Piotruś Pan zabrał Wandy do Nibylandii, ale sam nie mógł się odnaleźć w ”ramach” życia ludzi dorosłych. On wybrał Nibylandię, w której wszystko jest możliwe. Niewykluczone jest również to, że pobyt w niej sprawi, że dzieci odnajdą się w świecie dorosłym.
Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzany musical. Uczniowie wystawili sztuce ocenę celującą. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!
wych. J. Polakiewicz