WYCIECZKA DO CENTRUM KULTURY W GRUDZIĄDZU
Dodany przez admin dnia 25.01.2018
140 uczniów ( 3C, 4F 4H, 3i oraz 4B, 5E) wzięło udział 17 stycznia br. w wycieczce do Centrum Kultury w Grudziądzu, aby obejrzeć sztukę pt. „Opowieść wigilijna”. Zbigniew Kulwicki, reżyserujący powieść Charlesa Dickensa na deskach grudziądzkiego teatru, stworzył udany spektakl. Z zaciekawieniem obejrzeli go młodsi, jak i starsi. Na scenie dominował Ebenezer Scrooge - skąpy, pazerny, zgryźliwy kupiec, który musiał zmierzyć się z duchami. Zjawy pojawiły się jako wielkie kukły teatralne.
Pełna Treść

WYCIECZKA DO CENTRUM KULTURY W GRUDZIĄDZU

140 uczniów ( 3C, 4F 4H, 3i oraz 4B, 5E) wzięło udział 17 stycznia br. w wycieczce do Centrum Kultury w Grudziądzu, aby obejrzeć sztukę pt. „Opowieść wigilijna”. Zbigniew Kulwicki, reżyserujący powieść Charlesa Dickensa na deskach grudziądzkiego teatru, stworzył udany spektakl. Z zaciekawieniem obejrzeli go młodsi, jak i starsi. Na scenie dominował Ebenezer Scrooge - skąpy, pazerny, zgryźliwy kupiec, który musiał zmierzyć się z duchami. Zjawy pojawiły się jako wielkie kukły teatralne. Reakcja widowni na ten zabieg reżyserki była pełna emocji. Słychać było odgłosy przerażenia. Widowisko nie było pozbawione humoru. Komizm słowny czy sytuacji budził śmiech. Prosta, a zarazem pomysłowa scenografia (rusztowanie) oraz muzyka i taniec oryginalnie dopełniły całości.
Dziękujemy Pani Lidii Pozorskiej za inicjatywę i organizację wyjazdu. Przedstawienie dostarczyło nam wielu przeżyć i zmotywowało do działań wolontariackich.
W imieniu uczniów i opiekunów
Maria Gajewska