Zajęcia z edukacji ekologicznej
Dodany przez admin dnia 06.10.2018
W środę 3 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z edukacji ekologicznej. Hasłem przewodnim spotkania było: „Nie ma śmieci – są surowce”.
Podczas trzech godzin lekcyjnych zaproszeni goście - pan Andrzej Sabiniarz i pani Regina Bluma z Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Nowym Dworze koło Chojnic spotkali się z uczniami klas IV, V i VI. Podczas prelekcji uczniowie mogli zobaczyć nie tylko jak wygląda zakład, ale również jak funkcjonuje i jak przebiegają poszczególne procesy prowadzone w technologii zagospodarowania odpadów.
Pełna Treść
W środę 3 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z edukacji ekologicznej. Hasłem przewodnim spotkania było: „Nie ma śmieci – są surowce”.
Podczas trzech godzin lekcyjnych zaproszeni goście - pan Andrzej Sabiniarz i pani Regina Bluma z Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Nowym Dworze koło Chojnic spotkali się z uczniami klas IV, V i VI. Podczas prelekcji uczniowie mogli zobaczyć nie tylko jak wygląda zakład, ale również jak funkcjonuje i jak przebiegają poszczególne procesy prowadzone w technologii zagospodarowania odpadów. Prowadząca zajęcia pani Regina, mówiła o sortowni odpadów, miejscu do składowania azbestu, placu do przyjmowania materiałów wielkogabarytowych, kompostowni i stacji biogazu. Przekazane w ten sposób informacje dały uczniom możliwość odpowiedzi na pytanie: „Gdzie są Twoje śmieci” i co się z nimi dalej dzieje i jak sami w codziennym życiu mogą wpływać na stan naszego środowiska. Wszyscy słuchali z wielką uwagą, a następnie sami spróbowali swoich sił w segregacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przywiezione rekwizyyt: granulaty i próbki surowców.
Składamy nasze gorące podziękowania przybyłym gościom i życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz ochrony naszego środowiska.
Ewa Keister