"JEDYNKA" WSPIERA SCHRONISKO
Dodany przez admin dnia 12.12.2018
Zgodnie z wieloletnią tradycją w Szkole Podstawowej nr 1 została przeprowadzona kolejna akcja „Wspieramy bezdomne zwierzęta ze schroniska”.
W zbiórkę darów włączyli się chętni uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami, którzy wykazali się ogromną wrażliwością na los porzuconych zwierząt. Zebrano mnóstwo karmy dla kotów i dla psów (w workach i w puszkach), sporą ilość zabawek, miski, koce, pieniądze oraz inne przedmioty użytkowe. Zebrane rzeczy zostały zawiezione do schroniska "OTOZ Animals" w Starogardzie Gdańskim. Wszyscy bardzo się zaangażowali i dary napływały do organizatorek nawet po zakończeniu zbiórki. Dzięki życzliwości rodziców część zebranych darów oraz pieniędzy przekazano również do schroniska "Przytulisko" w Chojnicach.
Pełna Treść

"JEDYNKA" WSPIERA SCHRONISKO

Zgodnie z wieloletnią tradycją w Szkole Podstawowej nr 1 została przeprowadzona kolejna akcja „Wspieramy bezdomne zwierzęta ze schroniska”.
W zbiórkę darów włączyli się chętni uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami, którzy wykazali się ogromną wrażliwością na los porzuconych zwierząt. Zebrano mnóstwo karmy dla kotów i dla psów (w workach i w puszkach), sporą ilość zabawek, miski, koce, pieniądze oraz inne przedmioty użytkowe. Zebrane rzeczy zostały zawiezione do schroniska "OTOZ Animals" w Starogardzie Gdańskim. Wszyscy bardzo się zaangażowali i dary napływały do organizatorek nawet po zakończeniu zbiórki. Dzięki życzliwości rodziców część zebranych darów oraz pieniędzy przekazano również do schroniska "Przytulisko" w Chojnicach. Uczniowie klasy Ia i IId wybrali się do schroniska w Starogardzie Gdańskim. Po przybyciu na miejsce, w imieniu darczyńców, uczniowie przekazali wszystkie dary pracownikom schroniska, którzy byli zaskoczeni ilością i dziękowali za okazaną życzliwość. Szkoła otrzymała także podziękowania pisemne z obu schronisk. Podczas pobytu w schronisku odbyło się spotkanie z pracownikami. Dzieci zobaczyły w jakich warunkach przebywają zwierzęta. Dowiedziały się o zasadach funkcjonowania schroniska, usłyszały o losie jego mieszkańców oraz uzyskały odpowiedzi na zadane pytania. Ponadto małych gości uświadomiono, jak ważną rolę w schronisku odgrywają wolontariusze.
W tym zabieganym świecie cenne jest zatrzymanie się chociaż na chwilę i pomyślenie nie tylko o sobie. Przeprowadzona akcja umożliwiła okazanie empatii wobec bezdomnych zwierząt.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję.

Organizatorki: E. Bonkowska, I. Rudnik
Zdjęcia: E. Bonkowska, L. Bieszke-Wolf