Biegi uliczne - Czersk 2007
Dodany przez admin dnia 28.05.2007
26 maja 2007r ( sobota) odbyły się biegi uliczne Czersk 2007. Była to szósta edycja biegów. Organizatorem imprezy był Dom Kultury w Czersku. Po raz kolejny nie zawiedli uczniowie naszej szkoły, którzy wraz z opiekunem p. Ewą Pruszak stawili sie licznie na Placu Ostrowskiego. Słońce i parne powietrze nie przeszkodziło w sportowej rywalizacji najmłodszych wśród których po zaciętej walce w kat dziewcząt klas I - III brązowy medal wywalczyła uczennica klasy pierwszej naszej szkoły Weronika Wasiniewska. Dwa pierwsze miejsca przypadły uczennicom z Osiecznej .W kategorii chłopców klas I-III na podium stanęli mali zawodnicy z Osiecznej. (...)
Pełna Treść
26 maja 2007r ( sobota) odbyły się biegi uliczne Czersk 2007. Była to szósta edycja biegów. Organizatorem imprezy był Dom Kultury w Czersku. Po raz kolejny nie zawiedli uczniowie naszej szkoły, którzy wraz z opiekunem p. Ewą Pruszak stawili sie licznie na Placu Ostrowskiego. Słońce i parne powietrze nie przeszkodziło w sportowej rywalizacji najmłodszych wśród których po zaciętej walce w kat dziewcząt klas I - III brązowy medal wywalczyła uczennica klasy pierwszej naszej szkoły Weronika Wasiniewska. Dwa pierwsze miejsca przypadły uczennicom z Osiecznej .W kategorii chłopców klas I-III na podium stanęli mali zawodnicy z Osiecznej. Rywalizacja wśród dziewcząt klas IV- VI przebiegała pod dyktando Mai Uszkiewicz z naszej szkoły, która zajęła I miejsce i złoty medal. Na podium stanęła również Kamila Krenska uczennica klasy VIB zajmując III miejsce i brązowy medal. Ciekawie zapowiadała sie rywalizacja w biegu głównym na 5 km., gdzie na starcie stanęło wielu utytułowanych zawodników naszego regionu, którzy mają na swym koncie dużą ilość zaliczonych maratonów. Szczególnie licznie stawiła się grupa biegaczy z Chojnic z Klubu Florian na czele z panem Zbigniewem Wiśniewskim wice- mistrzem Polski w kategorii powyżej lat 60.
Biegi uliczne to okazja do sprawdzenia wydolności płuc i mocy kończyn dolnych. Dla uczniów naszej szkoły trasa przygotowana przez organizatorów biegu nie stanowiła żadnego problemu, a tak licznym uczestnictwem raz jeszcze udowodniliśmy, że jesteśmy szkołą czynnie promujacą zdrowie. Sobota była dniem obfitującym w zawody sportowe, bo w tym samym czasie co biegi uliczne, odbywały sie również Biegi na orientację, gdzie nasi uczniowie brali czynny udział, jak również w Ostrowitem rozpoczęły się regaty z licznym udziałem naszych żeglarzy.
Opracowanie i zdjęcia: Ewa Pruszak