Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Dodany przez admin dnia 03.02.2019
Dnia 30 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego "Jestem Lingwistą". Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas VII województwa pomorskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku. Celem konkursu było pobudzenie zainteresowań uczniów językiem angielskim, motywowanie do samodzielnej pracy nad poszerzaniem wiedzy, doskonaleniem umiejętności językowych oraz rozwijanie zainteresowań kulturą, historią i geografią krajów anglojęzycznych.
Pełna Treść
Dnia 30 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego "Jestem Lingwistą". Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas VII województwa pomorskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku. Celem konkursu było pobudzenie zainteresowań uczniów językiem angielskim, motywowanie do samodzielnej pracy nad poszerzaniem wiedzy, doskonaleniem umiejętności językowych oraz rozwijanie zainteresowań kulturą, historią i geografią krajów anglojęzycznych. Każda szkoła, która wytypowała swoich przedstawicieli, przeprowadziła wcześniej eliminacje szkolne. Do II stopnia konkursu z naszej szkoły zakwalifikowało się 5 uczniów, tj. Oliwer Ferdynus, Marta Skiba, Dawid Czapiewski, (kl. VII a) Jędrzej Zabrocki i Jakub Szynwelski (kl. VII c).
Etap rejonowy odbył się w Rumii. Test, z którym zmierzyli się uczniowie nie był łatwy - zakres materiału obowiązujący na tym konkursie dotyczył całej podstawy programowej nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej z rozszerzeniem do poziomu B1+. Uczniowie mieli na to 75 minut i aby dostać się do kolejnego etapu, wojewódzkiego, musieliby uzyskać 60% dobrych odpowiedzi z 90 pkt. możliwych do uzyskania. Tym razem niestety nie udało się, ale wierzymy, że zmobilizuje to ich do jeszcze większej pracy, aby w przyszłym roku walczyć o miejsca na wyższym szczeblu.