Warsztaty taneczne kl. II b i II c
Dodany przez admin dnia 13.03.2019
W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. II b i II c z SP 1 w Czersku realizują innowację pedagogiczną „Ja w świecie sztuki” i systematycznie wzbogacają swoją wiedzę oraz umiejętności z różnych kierunków artystycznych. Po kilku spotkaniach związanych ze sztukami plastycznymi, teatrem, filmem oraz haftem nadszedł czas na warsztaty taneczne. W czwartek 7 marca 2019r. dzieci razem z wychowawczyniami i p. Darią Śliwińską wybrały się do Ośrodka Kultury w Czersku, by właśnie tam zapoznać się z tańcem jako dziedziną sztuki. Zajęcia prowadziła laureatka wielu konkursów tanecznych Julia Leszczyńska z Rytla. Prowadząca rozwija swój talent pod okiem instruktorów z Akademii Tańca „Piętro wyżej” w Chojnicach.
Pełna Treść

Warsztaty taneczne kl. II b i II c

W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. II b i II c z SP 1 w Czersku realizują innowację pedagogiczną „Ja w świecie sztuki” i systematycznie wzbogacają swoją wiedzę oraz umiejętności z różnych kierunków artystycznych. Po kilku spotkaniach związanych ze sztukami plastycznymi, teatrem, filmem oraz haftem nadszedł czas na warsztaty taneczne. W czwartek 7 marca 2019r. dzieci razem z wychowawczyniami i p. Darią Śliwińską wybrały się do Ośrodka Kultury w Czersku, by właśnie tam zapoznać się z tańcem jako dziedziną sztuki. Zajęcia prowadziła laureatka wielu konkursów tanecznych Julia Leszczyńska z Rytla. Prowadząca rozwija swój talent pod okiem instruktorów z Akademii Tańca „Piętro wyżej” w Chojnicach. Korzysta też z doświadczenia i cennych rad nauczycieli z Gdańska. Trenuje taniec solowy, w duecie i w formacji. Specjalizuje się w tańcu współczesnym. Od Julii dzieci dowiedziały się, że treningi polegają nie tylko na rozwijaniu umiejętności tanecznych, ale związane są także z wysiłkiem siłowym, niezbędnym do wykonywania rozmaitych, często skomplikowanych, wymagających kondycji układów choreograficznych. Pomimo wielu zajęć prowadząca znajduje też czas na kółko teatralne. W trakcie warsztatów dzieci nauczyły się dwóch układów tanecznych. Dowiedziały się, że każde zajęcia związane z tańcem należy zacząć od rozgrzewki. Julka poinformowała na co zwraca uwagę przygotowując się do konkursu – dobór muzyki, dostosowanie do niej choreografii i stroju, a także umiejętność wyrażania emocji, gdyż każdy taniec jest wyrazem jakiegoś nastroju, wzruszenia. Uczestnicy warsztatów mieli okazję obejrzeć pokazy taneczne solistki – profesjonalne wykonanie tańców nowoczesnych z elementami gimnastyczno - akrobatycznymi. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem talentu i umiejętności tanecznych, a także aktorskich prowadzącej. W związku z tym starały się jak najdokładniej naśladować ją podczas ćwiczonych układów. Dbały o zapamiętanie kolejnych ruchów, trzymanie tempa i rytmu oraz elegancję ruchu.
Mimo zmęczenia fizycznego, w dobrym nastroju wróciliśmy do szkoły. Na pewno chętnie będziemy wracać wspomnieniami do tych warsztatów. A być może pod wpływem wpadającej w ucho muzyki stworzymy własne układy choreograficzne.
Zajęcia były atrakcyjne, poprawiły sprawność rytmiczno – taneczną uczniów, koordynację ruchową, doskonaliły refleks, pomogły także w osiągnięciu dobrego samopoczucia, a przede wszystkim były świetną zabawą i formą relaksu.
Serdecznie dziękujemy Julii za przeprowadzenie warsztatów oraz Ośrodkowi Kultury w Czersku za miłą współpracę.

Mirosława Knitter
Maria Łangowska