Zajęcia przyrodnicze w Technikum Leśnym
Dodany przez admin dnia 22.03.2019
Szacunek do otaczającej nas przyrody każdy człowiek powinien nosić w sobie. Czy podziwiam przyrodę? Czy ją znam i rozumiem? Co mogę dla niej zrobić? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas IId i IIIa podczas zajęć przyrodniczych, które odbyły się na terenie Technikum Leśnego w Tucholi. Przewodnikami dzieci byli przyszli młodzi leśnicy, uczniowie technikum. Uczestnicy wycieczki poznawali bogactwo przyrody w sali bioróżnorodności, w której były dostępne różne gatunki zwierząt i drzew oraz rośliny naszych lasów. Tutaj również odbył się turniej wiedzy przyrodniczego koła fortuny z nagrodami. Spotkanie z hejnalistą z koła „Jenot” wzbudziło u dzieci wiele radości i zaciekawienia.
Pełna Treść

Zajęcia przyrodnicze w Technikum Leśnym

„Drzewa są po prostu piękne,
potrzebują tak niewiele, bo słońca,
deszczu … a od nas szacunku.”

Szacunek do otaczającej nas przyrody każdy człowiek powinien nosić w sobie. Czy podziwiam przyrodę? Czy ją znam i rozumiem? Co mogę dla niej zrobić? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas IId i IIIa podczas zajęć przyrodniczych, które odbyły się na terenie Technikum Leśnego w Tucholi. Przewodnikami dzieci byli przyszli młodzi leśnicy, uczniowie technikum. Uczestnicy wycieczki poznawali bogactwo przyrody w sali bioróżnorodności, w której były dostępne różne gatunki zwierząt i drzew oraz rośliny naszych lasów. Tutaj również odbył się turniej wiedzy przyrodniczego koła fortuny z nagrodami. Spotkanie z hejnalistą z koła „Jenot” wzbudziło u dzieci wiele radości i zaciekawienia. Słuchając różnych sygnałów związanych z ceremoniałem myśliwych, miały możliwość poznania umiejętności gry na rogach. Próbowały też swych sił w wydawaniu dźwięków na rogu, jednak szybko okazało się, że nie jest to takie łatwe. Kolejną ciekawostką było działanie na symulatorach maszyny wielooperacyjnej, typu harwester. Każdy mógł doświadczyć pracy przy wycince i wstępnej obróbce drzew. Dzieci miały też możliwość pobytu w szkolnej sokolarni, w której układa się ptaki drapieżne z rodziny sokołowatych, jak również opiekuje się ptakami, które z różnych przyczyn straciły zdolność do samodzielnego życia w przyrodzie. Opiekunowie ptaków opowiadali o swoich podopiecznych i pozwolili chętnym dzieciom na kontakt z ptakami.
Ciekawa lekcja przyrody w miłej atmosferze, zapewne zostanie na długo w pamięci uczniów. Postawa i troska wobec natury starszych kolegów z technikum pokazała, jak ważne jest życie w zgodzie ze środowiskiem, które nas otacza.

Ewa Rutkowska, Ewa Bonkowska
Zdjęcia: B. Rostankowska, E. Bonkowska