SZKOŁA - WSPOMNIENIA - PRZYSZŁOŚĆ. POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW
Dodany przez admin dnia 20.06.2019
"Uroczyste zakończenie roku szkolnego jest zawsze dniem wyjątkowym. Pokazuje jak w szkole splata się tradycja ze współczesnością; celebrowane od lat zwyczaje: uczestnictwo we mszy świętej, rozbrzmiewający hymn państwowy i szkoły, przekazanie sztandaru klasom młodszym, przyrzeczenie absolwentów - towarzyszą podsumowaniu osiągnięć i sukcesów". - powiedziała wicedyrektor Dominika Oksentowicz.I taki przebieg miała część oficjalna uroczystości pożegnania ósmoklasistów w naszej szkole w dniu 19 czerwca 2019 roku.
Najważniejszą częścią programu było przyrzeczenie absolwentów. Uczniowie ślubowali rzetelnie wykorzystywać zdobytą wiedzę, doskonalić umiejętności, pielęgnować wartości dla dobra ojczyzny.
W napięciu oczekiwali na rozdanie świadectw oraz nagród za osiągnięcia naukowe, sportowe, działalność w organizacjach czy udział w projektach wojewódzkich i ogólnopolskich.
Pełna Treść

SZKOŁA - WSPOMNIENIA - PRZYSZŁOŚĆ. POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

"Uroczyste zakończenie roku szkolnego jest zawsze dniem wyjątkowym. Pokazuje jak w szkole splata się tradycja ze współczesnością; celebrowane od lat zwyczaje:uczestnictwo we mszy świętej, rozbrzmiewający hymn państwowy i szkoły, przekazanie sztandaru klasom młodszym, przyrzeczenie absolwentów - towarzyszą podsumowaniu osiągnięć i sukcesów". - powiedziała wicedyrektor Dominika Oksentowicz. I taki przebieg miała część oficjalna pożegnania ósmoklasistów w naszej szkole w dniu 19 czerwca 2019 roku.
Najważniejszą częścią programu było przyrzeczenie absolwentów. Uczniowie ślubowali rzetelnie wykorzystywać zdobytą wiedzę, doskonalić umiejętności, pielęgnować wartości dla dobra ojczyzny.
W napięciu oczekiwali na rozdanie świadectw przez wychowawców oraz nagród za osiągnięcia naukowe, sportowe, działalność w organizacjach czy udział w projektach wojewódzkich i ogólnopolskich.
Wicedyrektor Dominika Oksentowicz w imieniu grona pedagogicznego wyraziła dumę i zadowolenie z uczniowskich postępów. „Dla wszystkich nauczycieli, było ogromną satysfakcją Was uczyć, obserwować Wasze postępy, dzielić radości i wspierać w trudnych momentach. Mam nadzieję, że „Jedynka” będzie w Waszej pamięci najpiękniejszym okresem w życiu, że tutaj właśnie wyrobiliście w sobie nawyk uczenia się i pracy zespołowej, co jest niezbędne w zawodach, które chcecie wykonywać w przyszłości.(...) Życzę Wam, by zawód czy szkoła, który wybraliście, okazał się trafnym wyborem, w Waszym powołaniu".
Słowa uznania skierowała także do rodziców, którzy szkole nieśli pomoc i darzyli życzliwością. Wraz z wicedyrektorem Kazimierzem Koseckim wręczyła najbardziej zasłużonym rodzicom listy gratulacyjne, podziękowania i kwiaty.
Punktem kulminacyjnym był wybór najlepszego absolwenta. Wybór tej wyjątkowej osoby jest przywilejem komisji i odbywa się na podstawie regulaminu. Tylko szczególnie wyróżniający się uczeń może go otrzymać.
W tym roku tytuł Najlepszego Absolwenta otrzymała Marta Kryger. Pamiątkową statuetkę wręczyła uczennicy wicedyrektor Danuta Szlachcikowska, a nagrodę pieniężną przedstawicielka rodziców pani Małgorzata Skwarek. Gratulacje złożył także przedstawiciel nadleśnictwa Leszek Pultyn. Niespodziankę dla Marty przygotował burmistrz Czerska Przemysław Biesek - Talewski, przekazując zaproszenie na gminną galę zakończenia roku szkolnego.
Przedstawicielka samorządu uczniowskiego Julia Kaszubowska w imieniu młodszych koleżanek i kolegów serdecznie pożegnała ósmoklasistów. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil przekazała przypinki z logo szkoły, długopisy, a dla uczniów dojeżdżających od pań ze świetlicy tabliczki z reprodukcjami dzieł sztuki. Muzyczną niespodziankę przygotowała czwartoklasistka Alicja Kaszubowska. Zagrała pięknie na skrzypcach melodię do piosenki „ Chodź, pomaluj mój świat".
Część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem polonistki Marii Gajewskiej i nauczyciela muzyki Piotra Gliszczyńskiego rozpoczęła ósmoklasistka Laura Drewczynska. Grą na pianinie zauroczyła widownię. Jej wykonanie muzyki Beethovena na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Konferansjerzy: Monika Janikowska i Kacper Narloch profesjonalnie poprowadzili program pt. „ Szkoła - wspomnienia - przyszłość ".Dedykowali go nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie kolejnego pokolenia uczniów. Kacper zwrócił się do nauczycieli: „Byliście ekspertami, doradcami, mentorami, trenerami, przyjaciółmi, czasem zastępczymi rodzicami. Zawsze mistrzami w przedmiocie, którego uczyliście. Niech ten program wywoła w błysk Waszych oczach, uśmiech na twarzy i łezkę wzruszenia”.
Widownia podziwiała zatem talent wokalny: Michaliny Muzioł, Bogny Knuth, Klaudii Kobusińskiej oraz akrobacje: Colin Wojciechowskiej, Karoliny Kitowskiej. Taniec z melonikami, który wykonali: Monika Janikowska, Zuzanna Rafińska, Maksymilian Sękowski, Kamil Górnowicz, Kacper Narloch rozbawił publiczność.
Niezwykle wzruszającym momentem okazał się pokaz filmu wspomnieniowego, który pięknie korespondował z dekoracją sali przygotowaną przez nauczycielki: Beatę Karczyńską, Wioletę Karczyńską i Barbarę Jażdżewską. Fotografie klasowe i rysunkowe ujęcia przełomowych momentów z życia ucznia sprawiły, że uczestnicy uroczystości uronili łzy.
Na koniec akademii konferansjerzy w imieniu wszystkich absolwentów zapewnili nauczycieli o swojej pamięci i obiecali, że wspomnienia z „Jedynki” będą dla nich darem na przyszłość.


Część I (oficjalna) uroczystości pożegnania ósmoklasistówCzęść II (artystyczna) uroczystości pożegnania ósmoklasistówFilm wspomnieniowy " Szkolne doświadczenia.Nasza tożsamość"