Klasa III a na szkoleniu żeglarskim w Ostrowitem
Dodany przez admin dnia 08.09.2019
5 września 2019 r. kl. III a udała się do bazy żeglarskiej w Ostrowitem. Najpierw nauczyciele żeglarstwa: p. Czesław Sikora i Tomasz Kędzierski zapoznali uczniów z teoretycznymi podstawami żeglowania. Omówili i pokazali, jak korzystać ze środków ratunkowych oraz jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać nad wodą. Zapoznali też dzieci z budową łodzi kl. Optymist i podstawowymi węzłami żeglarskimi. Każdy uczeń samodzielnie wiązał węzły, wielu z nich świetnie poradziło sobie z tym zadaniem.
Pełna Treść

Klasa III a na szkoleniu żeglarskim w Ostrowitem

5 września 2019 r. kl. III a udała się do bazy żeglarskiej w Ostrowitem. Najpierw nauczyciele żeglarstwa: p. Czesław Sikora i Tomasz Kędzierski zapoznali uczniów z teoretycznymi podstawami żeglowania. Omówili i pokazali, jak korzystać ze środków ratunkowych oraz jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać nad wodą. Zapoznali też dzieci z budową łodzi kl. Optymist i podstawowymi węzłami żeglarskimi. Każdy uczeń samodzielnie wiązał węzły, wielu z nich świetnie poradziło sobie z tym zadaniem. Po wstępnym przygotowaniu teoretycznym rozpoczęły się zajęcia na wodzie. Część uczniów pływała na jachcie kl. Puck, pozostali na jachtach kl. Optymist (tym razem jeszcze bez żagli). Dużą atrakcją bez wątpienia okazały się przejażdżki na motorówce. Po żeglowaniu przyszedł czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku i wspólną zabawę na placu zabaw. Z żalem wszyscy opuszczaliśmy bazę żeglarską i słoneczną pogodę, która dopisywała nam tego dnia.
Uczniowie wykazali duże zainteresowanie zajęciami. Wielu z nich chciałoby kontynuować naukę w przyszłym roku szkolnym w klasie żeglarskiej.
Celina Kliczkowska
Czesław Sikora, Tomasz Kędzierski