Szkolenie żeglarskie kl. III b
Dodany przez admin dnia 17.09.2019
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim jesienne zajęcia żeglarskie w Ostrowitem. Tradycją SP1 jest prowadzenie szkoleń żeglarskich dla uczniów klas trzecich – potencjalnych kandydatów do klasy żeglarskiej tworzonej w następnym roku szkolnym. Teraz zatem trzecioklasiści zapoznają się z podstawami żeglarstwa, np. budową łódki, wiązaniem węzłów oraz opanowaniem zasad bezpiecznego zachowania się w jachcie i na przystani. Uczniowie klasy III b na pierwsze szkolenie żeglarskie w Ostrowitem wybrali się w czwartek 12.09.2019r.
Pełna Treść

Szkolenie żeglarskie kl. III b

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim jesienne zajęcia żeglarskie w Ostrowitem. Tradycją SP1 jest prowadzenie szkoleń żeglarskich dla uczniów klas trzecich – potencjalnych kandydatów do klasy żeglarskiej tworzonej w następnym roku szkolnym. Teraz zatem trzecioklasiści zapoznają się z podstawami żeglarstwa, np. budową łódki, wiązaniem węzłów oraz opanowaniem zasad bezpiecznego zachowania się w jachcie i na przystani. Uczniowie klasy III b na pierwsze szkolenie żeglarskie w Ostrowitem wybrali się w czwartek 12.09.2019r. Pogoda tego dnia dopisywała, było dość ciepło i często świeciło słońce. Najpierw dzieci uważnie słuchały instruktorów – p. Czesława Sikorę oraz p. Tomasza Kędzierskiego i sprawnie wykonywały przydzielone zadania. Potem wzbogacone o nowe wiadomości i umiejętności rozpoczęły pierwszy trening na wodzie. Mimo wielu obaw, pływanie małymi Optymistami oraz dużą żaglówką (Puck) i motorówką pod opieką instruktorów okazało się wielką frajdą i pełną wrażeń przygodą. Dla większości uczniów manewrowanie łódką stało się całkiem proste, ponieważ dzieci trenowały bez żagli. Inną atrakcją pobytu nad jeziorem było ognisko i pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło też czasu na zabawy ruchowe na polanie i placu zabaw.
Szkolenie minęło szybko, dostarczyło sporo emocji i niecodziennych doznań. Dzieci były bardzo zadowolone i z niecierpliwością czekają na następne lekcje nad wodą – szykuje się zatem kolejne pokolenie żeglarzy.
Mirosława Knitter
Czesław Sikora, Tomasz Kędzierski