Szkolenie żeglarskie kl. III d
Dodany przez admin dnia 30.09.2019
W czwartek, 26 września klasa IIId wyjechała do Ostrowitego na szkolenie żeglarskie. Uczestnikom wyjazdu towarzyszyły różne odczucia - będzie fajnie, może będzie fajnie, nie wiadomo jak będzie. Niektórzy mieli obawy jak poradzą sobie na łódce. Zachętą do udziału w zajęciach żeglarskich były zdjęcia i filmiki z wyjazdów klas trzecich, dostępne na szkolnej stronie. Wielką niewiadomą była również pogoda, która w tych dniach często się zmieniała. Okazało się, że pogoda nam sprzyjała, nie padało i nawet wyświeciło słońce. Pobyt nad jeziorem rozpoczął się od spraw organizacyjnych. Następnie pan Czesław Sikora i pan Tomasz Kędzierski w przystępny sposób przekazali informacje związane z żeglarstwem.
Pełna Treść

Szkolenie żeglarskie klasy IIId

W czwartek, 26 września klasa IIId wyjechała do Ostrowitego na szkolenie żeglarskie. Uczestnikom wyjazdu towarzyszyły różne odczucia - będzie fajnie, może będzie fajnie, nie wiadomo jak będzie. Niektórzy mieli obawy jak poradzą sobie na łódce. Zachętą do udziału w zajęciach żeglarskich były zdjęcia i filmiki z wyjazdów klas trzecich, dostępne na szkolnej stronie. Wielką niewiadomą była również pogoda, która w tych dniach często się zmieniała. Okazało się, że pogoda nam sprzyjała, nie padało i nawet wyświeciło słońce. Pobyt nad jeziorem rozpoczął się od spraw organizacyjnych. Następnie pan Czesław Sikora i pan Tomasz Kędzierski w przystępny sposób przekazali informacje związane z żeglarstwem. Starali się, aby uczniowie wszystko zrozumieli i jak najwięcej zapamiętali. Uświadamiali również, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przebywania w pobliżu wody i podczas pływania na wodzie.
Zajęcia na wodzie wywołały wielkie ożywienie wśród dzieci. Pływanie Optymistami w parach umożliwiało wykazanie się umiejętnością współpracy oraz przemieszczania się w określonym kierunku. Natomiast pływanie z instruktorami Puckiem i motorówką było relaksem i czasem na obserwację pływających koleżanek i kolegów. Po wodnych zmaganiach przyszedł czas na kolejne atrakcje, czyli pieczenie kiełbasek przy ognisku i zabawę ruchową na placu zabaw.
Podsumowując można stwierdzić, że wyjazd był udany i przyczynił się do integracji zespołu klasowego. Dzieci miały sporą dawkę wiadomości i umiejętności oraz ogrom radości.Ewa Bonkowska,
Czesław Sikora, Tomasz Kędzierski