SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
Dodany przez admin dnia 15.10.2019
W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy kolejną, coroczną rywalizację w sportowych konkurencjach wynikających z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego. A trochę tego jest : począwszy od sztafet przełajowych, poprzez całe spektrum gier zespołowych, zawodów indywidualnych, aż po znów konkurencje lekkoatletyczne, czyli czwórbój lekkoatletyczny i indywidualne zawody la. Kilkanaście razy w ciągu roku walczymy o tytuły, medale, awanse do kolejnych zawodów no i oczywiście punkty rankingowe do klasyfikacji Szkolnego Związku Sportowego. Pierwsza rywalizacja 2 października 2019– gminne sztafetowe biegi przełajowe . To trudne zawody, a jeżeli na dodatek pada rzęsisty deszcz, to mamy do czynienia ze zmaganiem z samym sobą, własnymi słabościami, przeciwnikiem, pogodą, śliską nawierzchnią, możliwością upadku i kontuzji i … można by pewnie dalej wymieniać, ale nie o to chodzi. A sukcesy?
Pełna Treść

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy kolejną, coroczną rywalizację w sportowych konkurencjach wynikających z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego. A trochę tego jest : począwszy od sztafet przełajowych, poprzez całe spektrum gier zespołowych, zawodów indywidualnych, aż po znów konkurencje lekkoatletyczne, czyli czwórbój lekkoatletyczny i indywidualne zawody la. Kilkanaście razy w ciągu roku walczymy o tytuły, medale, awanse do kolejnych zawodów no i oczywiście punkty rankingowe do klasyfikacji Szkolnego Związku Sportowego. Pierwsza rywalizacja 2 października 2019– gminne sztafetowe biegi przełajowe . To trudne zawody, a jeżeli na dodatek pada rzęsisty deszcz, to mamy do czynienia ze zmaganiem z samym sobą, własnymi słabościami, przeciwnikiem, pogodą, śliską nawierzchnią, możliwością upadku i kontuzji i … można by pewnie dalej wymieniać, ale nie o to chodzi. A sukcesy? A jakże, są! Tak właściwie tylko jeden, ale i to się liczy. Dziewczęta klas IV – VI zdecydowanie górowały nad resztą stawki i dość łatwo awansowały do zawodów powiatowych. Pozostałym zespołom jeszcze tym razem się nie udało. W zawodach gminnych naszą szkołę reprezentowali :
Dziewczęta IV – VI :
Viktoria Babińska
Paulina Baszanowska
Karina Czapiewska
Wiktoria Gadzikowska
Jażdżewska Natalia
Kitowska Julia
Pestka Agata
Rostankowska Alicja
Rydzkowska Wiktoria
Sabiniarz Anna
Warsińska Zuzanna
Chłopcy IV – VI :
Duraj Mateusz
Gryga Patryk
Janikowski Ignacy
Karcz Mikołaj
Lemańczyk Jakub
Makowski Bartosz
Miszczak Oskar
Osowski Radosław
Pstrong Szymon
Śpica Maksymilian
Śpica Szymon
Zawiszewski Karol
Dziewczęta VII – VIII
Cicharska Marta
Drążek Kornelia
Dysierowicz Karolina
Grubich Anna
Januszewska Łucja
Kitowska Karolina
Kozłowska Liwia
Krawczak Wiktoria
Niesiołowska Oliwia
Niklasz Wiktoria
Ossowska Maja
Tyburska Julia
Chłopcy VII – VIII
Fojuth Szymon
Gadzikowski Michał
Janikowski Jakub
Leszczinski Filip
Nakielski Jakub
Petka Wojciech
Pruski Marcin
Rostankowski Daniel
Rudnik Szymon
Skwarek Artur
Zabrocki Jędrzej
Kilka dni później 8 października 2019 w Konarzynach odbyły się zawody powiatowe. Trasa trudna, ciężka, w niczym nie przypominająca ścieżek Parku Borowiackiego, na których odbyły się zawody gminne. Ale determinacja i trochę szczęście pozwoliły naszym dziewczętom zwyciężyć i awansować do finału wojewódzkiego. A to zdarza się nam raz na jakiś czas, najczęściej czekamy na to kilka a nawet kilkanaście lat. W Konarzynach biegały :
Viktoria Babińska
Paulina Baszanowska
Karina Czapiewska
Wiktoria Gadzikowska
Jażdżewska Natalia
Kitowska Julia
Pestka Agata
Rostankowska Alicja
Rydzkowska Wiktoria
Warsińska Zuzanna
Wreszcie finał wojewódzki 16 października 2019. Tu są tylko najlepsi ze wszystkich powiatów naszego województwa. W tym doborowym towarzystwie nasze dziewczęta wywalczyły 16 miejsce na 22 startujące drużyny. Może to brzmi nie najlepiej, ale już sam awans do finału wojewódzkiego jest sporym sukcesem. Naszą szkołę reprezentowały :
Viktoria Babińska
Paulina Baszanowska
Karina Czapiewska
Jażdżewska Natalia
Kitowska Julia
Konefka Nadia
Pestka Agata
Rostankowska Alicja
Rostankowska Patrycja
Rydzkowska Wiktoria
Warsińska Zuzanna
Opiekun : Ewa Pruszak
Ogromne gratulacje!

Opracowanie : Marian Szmagliński