„Strażniczka Magicznego Lasu” - spektakl dla dzieci
Dodany przez admin dnia 31.10.2019
W poniedziałek 28 października uczniowie klasy 1b i 3d wybrali się do teatru w Grudziądzu. Opiekę pełniły wychowawczynie oraz pani Ewelina Wamka. Przedstawienie pt. „Strażniczka magicznego lasu” wystawiał gościnnie Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina. Reżyseria: Marcin Borchardt. Scenografia: Beata Jasionek. Autor i teksty piosenek: Tomasz Ogonowski. Spektakl opowiadał o Wielkim Magicznym Lesie Północnym, w którym dochodzi do zdarzeń dziwnych, a nawet przerażających. Stary żubr odmówił robienia zdjęć, zabrakło imion dla dzieci pewnej powszechnie szanowanej ryby, a podgrzybek zaczął mówić po łacinie.
Pełna Treść

„Strażniczka Magicznego Lasu” - spektakl dla dzieci

W poniedziałek 28 października uczniowie klasy 1b i 3d wybrali się do teatru w Grudziądzu. Opiekę pełniły wychowawczynie oraz pani Ewelina Wamka. Przedstawienie pt. „Strażniczka magicznego lasu” wystawiał gościnnie Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina. Reżyseria: Marcin Borchardt. Scenografia: Beata Jasionek. Autor i teksty piosenek: Tomasz Ogonowski. Spektakl opowiadał o Wielkim Magicznym Lesie Północnym, w którym dochodzi do zdarzeń dziwnych, a nawet przerażających. Stary żubr odmówił robienia zdjęć, zabrakło imion dla dzieci pewnej powszechnie szanowanej ryby, a podgrzybek zaczął mówić po łacinie. Jakby tego było mało, strażniczka Magicznego Lasu, potężna czarodziejka Andrea zaczęła zadawać się z bardzo podejrzaną świnią, która podaje się za artystę oraz z Amerykanką z wielkimi zębami i jeszcze większą walizką na kółkach. Pewne było to, że mieszkańców Magicznego Lasu czekała walka o życie. Przeżyli mnóstwo przygód, strasznych i niebezpiecznych. Ich przyjaźń została wielokrotnie wystawiona na ciężką próbę.
Opowieść o przyjaźni, dobroci, dążeniu do wyznaczonych celów, zawierała także przesłanie ekologiczne. „Strażniczka magicznego lasu” to wyśmienita zabawa dla najmłodszych, podczas której zostają zabrani do krainy pozytywnych wartości, gdzie ostatecznie dobro i tak zwycięża. Spektakl został nominowany do 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Młodzi widzowie aktywnie uczestniczyli w przebiegu przedstawienia, które bardzo im się spodobało. Ogromne wrażenie wywarły na nich wszystkie elementy spektaklu, a mianowicie gra aktorska, dekoracje, kostiumy, rekwizyty i muzyka. Na zakończenie występujący aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po przedstawieniu udało się nam wykonać pamiątkowe zdjęcia na scenie z główną postacią, czarodziejką Andreą.
Wychowawczynie: Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska