Mali pomocnicy Mikołaja w schronisku
Dodany przez admin dnia 11.12.2019
Lektura „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza zachęciła uczniów kl. III b i III c do zorganizowania akcji niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom ze Schroniska „Przytulisko” w Chojnicach. Na dzień odwiedzin wybrano 6 grudnia – mikołajki, by uczniowie mogli poczuć się pomocnikami Świętego Mikołaja. Obie klasy podczas zajęć edukacyjnych wielokrotnie poruszały tematykę związaną z niesieniem pomocy potrzebującym. Chciały zdążyć przed nastaniem prawdziwej zimy i zaplanowały w swoich klasach zbiórkę: karmy, koców, ręczników, styropianu oraz pieniędzy. Dzieci spisały się na przysłowiowy medal, większość uczniów aktywnie włączyła się w zbiórkę darów dla opuszczonych czworonogów.
Pełna Treść

Mali pomocnicy Mikołaja w schronisku

Lektura „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza zachęciła uczniów kl. III b i III c do zorganizowania akcji niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom ze Schroniska „Przytulisko” w Chojnicach. Na dzień odwiedzin wybrano 6 grudnia – mikołajki, by uczniowie mogli poczuć się pomocnikami Świętego Mikołaja. Obie klasy podczas zajęć edukacyjnych wielokrotnie poruszały tematykę związaną z niesieniem pomocy potrzebującym. Chciały zdążyć przed nastaniem prawdziwej zimy i zaplanowały w swoich klasach zbiórkę: karmy, koców, ręczników, styropianu oraz pieniędzy. Dzieci spisały się na przysłowiowy medal, większość uczniów aktywnie włączyła się w zbiórkę darów dla opuszczonych czworonogów. Wszystkie podarunki zapakowano do autobusu, by dostarczyć je do schroniska. Na miejscu pani opiekunka najpierw podziękowała za prezenty, a potem oprowadziła grupę po terenie. Wielkie zainteresowanie wzbudziły schroniskowe koty, z którymi można było spotkać się w przygotowanych dla nich pomieszczeniach i wybiegach. Pełne emocji dzieci obserwowały z bliska bawiące się, spacerujące lub odpoczywające w koszach kotki. Przy okazji pani opiekunka opowiedziała kilka historii o mieszkańcach schroniska. Wielu uczniów było poruszonych widokiem smutnych, często skrzywdzonych zwierząt.
Wycieczka odbyła się w związku z realizowaną przez obie klasy innowacją pedagogiczną „Ja w świecie przyrody”, która zakłada wszechstronne poznawanie świata przyrody, w tym zwierząt oraz angażowanie uczniów w różne działania.
Jest nam miło. Że akcja przyniosła schronisku materialne wsparcie, a jednocześnie uwrażliwiła dzieci na krzywdę zwierząt i zachęciła do niesienia pomocy.
Apelujemy do wszystkich – pomagajcie, naprawdę warto!
Mirosława Knitter
Maria Łangowska