Mikołajki z książką
Dodany przez admin dnia 15.12.2019
Uczniowie klas drugich zostali zaproszeni na spotkanie z okazji minionych Mikołajek pod opieką swoich nauczycielek. Chętne dzieci przybyły w tematycznych strojach, a mianowicie w czapkach lub całych strojach mikołajowych. W spotkaniu uczestniczyła również pani Magdalena Zielke, która wcieliła się w postać Elfa. Pani Zielke przeczytała dzieciom opowiadanie z książki „Moje najwspanialsze święta”. Dzieci z uwagą słuchały czytającej oraz oglądały ilustracje wyświetlane na ekranie, a także odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Pani Elf w podziękowaniu otrzymała brawa za piękne czytanie i piękny strój. Drugoklasiści przynieśli ze sobą swoje ulubione książki, które zaprezentowali koleżankom i kolegom.
Pełna Treść

Mikołajki z książką

Uczniowie klas drugich zostali zaproszeni na spotkanie z okazji minionych Mikołajek pod opieką swoich nauczycielek. Chętne dzieci przybyły w tematycznych strojach, a mianowicie w czapkach lub całych strojach mikołajowych. W spotkaniu uczestniczyła również pani Magdalena Zielke, która wcieliła się w postać Elfa. Pani Zielke przeczytała dzieciom opowiadanie z książki „Moje najwspanialsze święta”. Dzieci z uwagą słuchały czytającej oraz oglądały ilustracje wyświetlane na ekranie, a także odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Pani Elf w podziękowaniu otrzymała brawa za piękne czytanie i piękny strój. Drugoklasiści przynieśli ze sobą swoje ulubione książki, które zaprezentowali koleżankom i kolegom. Tematyka książek była bardzo zróżnicowana. Następnie dzieci układały zdania z rozsypanki wyrazowej i wklejały do mikołajowego worka. W czytelnicze zmagania został wpleciony taniec przy piosence świątecznej. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie tanecznej, obserwując innych wykonawców wyświetlanych na ekranie. Po tańcu kolorowały zakodowaną świąteczną choinkę, z czym świetnie sobie poradziły. Dla uczestników spotkania przygotowano jeszcze krzyżówkę, którą uzupełniało się po odgadnięciu zagadek. Ponadto postać Mikołaja, gdzie należało, wyciąć poszczególne elementy, złożyć w całość i nakleić na kartkę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć książki o tematyce świątecznej z biblioteki szkolnej na wystawie książek oraz wyświetlane na ekranie.
Drugoklasiści wykazali się dużą aktywnością, a także zainteresowaniem na kolejnych etapach spotkania. Mamy nadzieję, że ciekawa forma „Mikołajek z książką” przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania czytelnictwem i odwiedzaniem biblioteki szkolnej.
Organizatorzy:
M. Adamczyk, E. Bonkowska,
K. Jażdżewska, P. Muchowski