Zimowe Spotkanie Czytelnicze
Dodany przez admin dnia 05.02.2020
Uczniowie klas trzecich, pod opieką swoich nauczycielek, zostali zaproszeni na spotkanie czytelnicze, które odbyło się 4 lutego. W imprezie czytelniczej uczestniczyła również Królowa Śniegu, w postać której wcieliła się mama Olka z klasy III d. Pani Magdalena Zielke przeczytała dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Baśń znana, jednak przedstawiona w ciekawy sposób wzbudziła zainteresowanie trzecioklasistów. Dzieci w skupieniu słuchały o przygodach Gerdy i Kaja oraz oglądały ilustracje wyświetlane na ekranie. Baśń została również omówiona, dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści. Słuchacze nagrodzili Królową Śniegu gromkimi brawami za piękny strój oraz interesujące przedstawienie baśni.
Pełna Treść

Zimowe Spotkanie Czytelnicze

Uczniowie klas trzecich, pod opieką swoich nauczycielek, zostali zaproszeni na spotkanie czytelnicze, które odbyło się 4 lutego. W imprezie czytelniczej uczestniczyła również Królowa Śniegu, w postać której wcieliła się mama Olka z klasy III d. Pani Magdalena Zielke przeczytała dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Baśń znana, jednak przedstawiona w ciekawy sposób wzbudziła zainteresowanie trzecioklasistów. Dzieci w skupieniu słuchały o przygodach Gerdy i Kaja oraz oglądały ilustracje wyświetlane na ekranie. Baśń została również omówiona, dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści. Słuchacze nagrodzili Królową Śniegu gromkimi brawami za piękny strój oraz interesujące przedstawienie baśni. Oczywiście zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia klas z Królową Śniegu. Na spotkanie czytelnicze trzecioklasiści przynieśli swoje ulubione książki, które prezentowali koleżankom i kolegom oraz zachęcali do przeczytania. Niektórzy przynieśli nawet trzy ulubione książki! Tematyka książek była bardzo zróżnicowana. W dalszej części spotkania odbył się wspólny taniec przy piosence. Dzieci aktywnie i radośnie uczestniczyły w zabawie tanecznej, obserwując wykonawców wyświetlanych na ekranie. Po tańcu uczestnicy spotkania pracowali w grupach, a mianowicie układali zdania z rozsypanki wyrazowej i naklejali na domku. Ułożone zdania zawierały zimowe rady, które zostały głośno odczytane przez dzieci. Następnie należało rozwiązać krzyżówkę o tematyce zimowej, z czym wszyscy świetnie sobie poradzili. Kolejne zadanie polegało na odkodowaniu poleceń, odgadnięciu zagadek i odczytaniu wspak oraz pokolorowaniu zgodnie z odczytaną instrukcją, dużych rękawiczek, czapki i szalika. Dla dzieci przygotowano również kolorowankę przedstawiającą zimowe zabawy na dworze. Trzecioklasiści pracowali z zainteresowaniem i dużą aktywnością. Podczas spotkania zostały zaprezentowane książki o tematyce zimowej znajdujące się w bibliotece szkolnej.
Organizatorzy - Maria Adamczyk, Ewa Bonkowska, Patrycjusz Muchowski i Krystyna Jażdżewska, mają nadzieję, że udział w Zimowym Spotkaniu Czytelniczym był dla dzieci ciekawą formą rozwijania zainteresowań czytelniczych, a także zachęci do częstych wizyt w bibliotece szkolnej.
Tekst i zdjęcia: Ewa Bonkowska