28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Wiatr w żagle
Dodany przez admin dnia 05.02.2020
Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był dla nas bardzo wyjątkowy. Po raz pierwszy mieliśmy możliwość współpracować z dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Czersku panią Małgorzatą Skwarek. Naszą współpracę rozpoczęliśmy już w listopadzie, aby wszystko 12 stycznia było zapięte na ostatni guzik. Sześćdziesięcioro wolontaruszy było dla nas nie lada wyzwaniem. 8 stycznia 2020r. spotkaliśmy się, aby przeszkolić wolontariuszy. W spotkaniu uczestniczył policjant pan Zbigniew Leśniewski. W przeddzień finału przyszedł czas na przygotowanie identyfikatorów, puszek i serduszek. Sztab już od piętnastej tętnił życiem.
Pełna Treść

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Wiatr w żagle

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był dla nas bardzo wyjątkowy. Po raz pierwszy mieliśmy możliwość współpracować z dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Czersku panią Małgorzatą Skwarek. Naszą współpracę rozpoczęliśmy już w listopadzie, aby wszystko 12 stycznia było zapięte na ostatni guzik. Sześćdziesięcioro wolontaruszy było dla nas nie lada wyzwaniem. 8 stycznia 2020r. spotkaliśmy się, aby przeszkolić wolontariuszy. W spotkaniu uczestniczył policjant pan Zbigniew Leśniewski. W przeddzień finału przyszedł czas na przygotowanie identyfikatorów, puszek i serduszek. Sztab już od piętnastej tętnił życiem. 12 stycznia wczesnym rankiem rozdaliśmy identyfikatory, puszki oraz przedstawiliśmy opiekunów i miejsca, w których wolontariusze mieli kwestować. O godzinie trzynastej, wraz z uczniami zaczęłyśmy przeliczać pierwsze puszki. Nie było chwili do stracenia. Wiedzieliśmy po co i dla kogo kwestujemy. Środki zebrane podczas finału WOŚP 2020 przeznaczone są na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii czy neurochirurgii. Następne 30 puszek trafiło do nas około godziny osiemnastej. Posegregowane pieniądze odebrali od nas do pracownicy Zespołu Obsługi Finansowej i Banku Spółdzielczego w Czersku. O godzinie dwudziestej wysłaliśmy światełko do nieba. Potem czekało nas już tylko przekazanie pieniędzy konwojentom. Wspierali nas w tym nasi czerscy policjanci. To był cudowny dzień pełen wrażeń.
Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim wolontariuszom ze Szkół Podstawowych: nr 1 i 2 w Czersku, Liceum Ogólnokształcącego w Czersku, Zespołu Szkół w Malachinie oraz niezastąpionym opiekunom wolontariuszy: pani Wiesławie Baszanowskiej, Czerskiej Formacji Air Soft, rodzicowi pani Magdalenie Spica, panu Jakubowi Pruskiemu z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czerska oraz Jakubowi Gwizdale.
Opiekunowie
Samorządu Uczniowskiego