Nietypowa lekcja geografii
Dodany przez admin dnia 08.03.2020
W dniach od 10.01 do 02.02 jedna z naszych uczennic - Lena Gogolewska, odbyła trzytygodniową podróż do Kolumbii ( północno – zachodnia część Ameryki Południowej). O przygodach uczennicy klasy piąte mogły usłyszeć z jej osobistej relacji i prezentacji, którą przygotowała. Lena opowiadała o Bogocie -stolicy tego ciekawego kraju, Medellin-niegdyś najniebezpieczniejszym mieście na świecie, Barichara-uważaną za najpiękniejsze miasteczko w Kolumbii (dzięki pięknym ulicom) oraz wielu innych.
Pełna Treść

Nietypowa lekcja geografii

W dniach od 10.01 do 02.02 jedna z naszych uczennic - Lena Gogolewska, odbyła trzytygodniową podróż do Kolumbii (północno – zachodnia część Ameryki Południowej). O przygodach uczennicy klasy piąte mogły usłyszeć z jej osobistej relacji i prezentacji, którą przygotowała. Lena opowiadała o Bogocie -stolicy tego ciekawego kraju, Medellin-niegdyś najniebezpieczniejszym mieście na świecie, Barichara-uważaną za najpiękniejsze miasteczko w Kolumbii (dzięki pięknym ulicom) oraz wielu innych. Jednak najbardziej urzekła nas opowieść o Letici-Amazonia ponieważ, było tam dużo egzotycznych zwierząt, pośród nich oswojone małpki kapucynki, które chodziły po ludziach, oraz kolorowe papugi. Zaskoczyło nas, jak mieszkają miejscowi ludzie. Codzienne dopływanie łódką do miasta, mieszkanie w ruinie na palach, coroczne zalewanie im mieszkania podczas pory deszczowej. Bieda, uziemienie w Letici-takie warunki są niewyobrażalne. Dzięki prezentacji Leny zrozumieliśmy, jakie mamy szczęście mieszkając w Polsce.
Kolumbia bardzo nam się spodobała. Dzięki pięknym zdjęciom obejrzeliśmy ciekawe miejsca, w każdym z nich coś nas ujęło. Mamy nadzieję, że będziemy mogli usłyszeć więcej takich podróżniczych opowieści, a relacja Leny rozbudziła w nas ciekawość do świata.
Opracowała: Lena Gogolewska