2a i 2d na wycieczce w Woziwodzie
Dodany przez admin dnia 04.10.2020
1 pazdziernika 2020 r uczniowie klasy II a i II d wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Nadleśnictwa Woziwoda. Po wyjściu z autokaru powitało nas słońce i uśmiechnięta pani Dorota, która przygotowała dla nas wiele atrakcji. W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej uczestniczyliśmy w zajęciach o tematyce leśnej. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta żyją w naszych lasach, jakimi narzędziami posługują się leśnicy teraz, a jakich używali dawniej. Oglądaliśmy nie tylko ptaki i ssaki Borów Tucholskich, ale również zapoznaliśmy się ze światem owadów. Następnie poszliśmy na krótki spacer ścieżką edukacyjną, zwracając uwagę na uroki lasu, florę i faunę.
Pełna Treść

WYCIECZKA DO WOZIWODY – ŁĄCZYMY NAUKĘ Z PRZYJEMNOŚCIĄ

1 pazdziernika 2020 r uczniowie klasy II a i II d wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Nadleśnictwa Woziwoda. Po wyjściu z autokaru powitało nas słońce i uśmiechnięta pani Dorota, która przygotowała dla nas wiele atrakcji. W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej uczestniczyliśmy w zajęciach o tematyce leśnej. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta żyją w naszych lasach, jakimi narzędziami posługują się leśnicy teraz, a jakich używali dawniej. Oglądaliśmy nie tylko ptaki i ssaki Borów Tucholskich, ale również zapoznaliśmy się ze światem owadów. Następnie poszliśmy na krótki spacer ścieżką edukacyjną, zwracając uwagę na uroki lasu, florę i faunę. Podczas zajęć terenowych poznaliśmy tropy zwierząt, ukłądaliśmy puzzle i skakaliśmy w dal, jak wydry, żaby, rysie, lisy.
Po tylu wrażeniach samodzielnie upiekliśmy smaczne kiełbaski na ognisku i pobawiliśmy się na placu zabaw. Ale cóż? Wszystko, co dobre szybko się kończy, jednak Woziwoda zostaje w Borach Tucholskich i… w naszej pamięci! Okazuje się, że nauka może stać się przyjemnością, a przy tym sprawić ogromną radość.
Pięknie dziękujemy Nadleśnictwu Woziwoda i pani Dorocie Rząska-Lis za edukację przyrodniczą, pamiątkowe zdjęcie oraz upominek.
Joanna Słomińska
Grażyna Papierowska
zdjęcia: Ewelina Wamka