OBOZY ŻEGLARSKIE KLASA VIIA I VIIIA
Dodany przez admin dnia 06.10.2020
W dniach 21-25.09. oraz 28.09-02.10.2020 r. w ośrodku wypoczynkowym „Lipa” nad jez. Wdzydze odbyły się obozy żeglarskie dla w/w wymienionych klas.
Nowością ( zwłaszcza dla VII klasy) była żegluga na większych łódkach, niż dotychczas miało to miejsce. Obóz ten był swoistym „pożegnaniem” z klasą Optimist i przejściem na „dorosłą” klasę Omega. Żegluga ta wymaga od uczniów innych umiejętności niż było to w jednoosobowej klasie Optimist. Sprzyjająca pogoda pozwoliła „ bezboleśnie „ dokonać takiej zmiany i dostosować się do nowych wyzwań. Jak widać na załączonym filmie oraz zdjęciach uczniowie ,postanowili nawet ,,włączyć” do programu obozu stawianie wcześniej wywróconego jachtu.
Pełna Treść

OBOZY ŻEGLARSKIE KLASA VIIA I VIIIA

W dniach 21-25.09. oraz 28.09-02.10.2020 r. w ośrodku wypoczynkowym „Lipa” nad jez. Wdzydze odbyły się obozy żeglarskie dla w/w wymienionych klas.
Nowością ( zwłaszcza dla VII klasy) była żegluga na większych łódkach, niż dotychczas miało to miejsce. Obóz ten był swoistym „pożegnaniem” z klasą Optimist i przejściem na „dorosłą” klasę Omega. Żegluga ta wymaga od uczniów innych umiejętności niż było to w jednoosobowej klasie Optimist. Sprzyjająca pogoda pozwoliła „ bezboleśnie „ dokonać takiej zmiany i dostosować się do nowych wyzwań. Jak widać na załączonym filmie oraz zdjęciach uczniowie ,postanowili nawet ,,włączyć” do programu obozu stawianie wcześniej wywróconego jachtu. Nadmienię tylko, że wywracanie poszło łatwiej… Od tej pory obie klasy będą się przygotowywać się do zdania egzaminu na stopień żeglarza jachtowego. Dla klasy VIII a taki egzamin odbędzie się już latem przyszłego roku. Wierzymy, że wzorem wcześniejszych klas także i ten cel zostanie osiągnięty. Dotychczas taki egzamin zdało już 37 uczniów naszej szkoły. Zmagania uczniów podczas obozu zawarte są w załączonej fotorelacji oraz filmikach. Zapraszamy.
Czesław Sikora, Tomasz Kędzierski