2B I POLSKIE RADIO DZIECIOM
Dodany przez admin dnia 10.11.2020
Uczniowie klasy 2b realizują kolejne projekty klasowe. W tym roku zrealizowaliśmy już „ Alfabet drogi do sukcesu” oraz pracujemy nad projektem czytelniczo-społecznym. Autorzy książki „Podręcznika dla Superbohaterów” Agnieszka i Elias Vahlund z radością przyjęli wiadomość, że czytamy ich serię i zrobili nam niespodziankę, przesyłając specjalne pozdrowienia. Autorzy byli też gośćmi audycji radiowej prowadzonej przez Marcina Perfunskiego – supertatę w Radio Dzieciom „Strefa Rodzica”, w której opowiadali, jak powstał pomysł stworzenia podręcznika. I tu kolejna niespodzianka – redaktor Perfunski zaprezentował nasze rozmowy w swoim programie. Czujemy się wyróżnieni możliwością realizowania projektu z tak znanymi i kreatywnymi osobami. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu i wysłuchania audycji.
Pełna Treść

2B I POLSKIE RADIO DZIECIOM

Uczniowie klasy 2b w tym roku realizują kolejne projekty klasowe. Przypomnijmy, w roku szkolnym 2019/2020 zrealizowaliśmy m.in. projekt teatralny, którego zwieńczeniem było przedstawienie kukiełkowe „Pinokio” czy projekt literacki „W świecie kamishibai” ( sztuka „Szukając Marudka”).
W tym roku zrealizowaliśmy już „ Alfabet drogi do sukcesu” oraz pracujemy nad projektem czytelniczo-społecznym. Naszą bohaterką, której losy śledzimy od września, jest Lisa. Nie umie się ona odnaleźć w nowej szkole. Nęka ją banda chłopaków, przed którą dziewczynka codziennie ucieka do biblioteki. Pewnego dnia trafia tam na książkę, która opisuje, jak wyćwiczyć 101 supermocy, żeby zostać superbohaterką.
Nie wszyscy potrafimy nazywać emocje, jakie przeżywają bohaterowie, ale wspólnie staramy się o nich rozmawiać, uczyć się je rozpoznawać i porównywać z własnymi odczuciami. Nasz wybór tej właśnie serii nie jest przypadkowy. Jeremiasz opowiedział nam o swoim spotkaniu z autorami tej książki oraz podarował klasie cztery jej części.
Autorzy książki „Podręcznika dla Superbohaterów” Agnieszka i Elias Vahlund z radością przyjęli wiadomość, że czytamy ich serię i zrobili nam niespodziankę, przesyłając specjalne pozdrowienia.
Autorzy byli też gośćmi audycji radiowej prowadzonej przez Marcina Perfunskiego – supertatę w Radio Dzieciom „Strefa Rodzica”, w której opowiadali, jak powstał pomysł stworzenia podręcznika.
I tu kolejna niespodzianka – redaktor Perfunski zaprezentował nasze rozmowy w swoim programie. Czujemy się wyróżnieni możliwością realizowania projektu z tak znanymi i kreatywnymi osobami.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu i wysłuchania audycji. Jest moc!
Ewa Rutkowska
wychowawczyni 2b