JEDYNKA na medal
Dodany przez admin dnia 26.03.2011
Pełna Treść

Złoto i Brąz Przełajowców w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku

Kolejne sukcesy sportowe. Uczennica klasy piątej SP nr1 w Czersku, Natalia Pstrong, wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które rozegrano 25 marca 2011 r. w Swornychgaciach. Pierwsze znaczące osiągnięcia sportowe Natalii to efekt talentu sportowego i treningów podopiecznej pani Ewy Pruszak. Nauczycielka chwali uczennicę za upór i cierpliwość, które są nieodzowne, aby odnosić sukcesy sportowe. To, że potrafi biegać, udowodniła już niejednokrotnie. W zawodach gminnych organizowanych przez SZS najlepsza była już rok temu, ale w tym roku w biegach przełajowych pokonała wszystkich - nie tylko na zawodach gminnych, ale okazała się najlepsza w powiecie. 9 kwietnia 2011 ma duże szanse na to, by zająć czołowe miejsce w zawodach wojewódzkich .
Ale to nie koniec sukcesów, gdyż do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się inna piątoklasistka, także uczennica SP nr 1 w Czersku, Anna Kloska. Na metę wbiegła jako 5.
W kategorii chłopców brązowy medal wywalczył Kajetan Magulski, uczeń klasy szóstej SP1, a na 5 pozycji znalazł się Piotr Tuszkowski z klasy żeglarskiej, uzyskując w ten sposób awans do województwa.
Utalentowanej młodzieży nie brakuje więc w SP nr 1 w Czersku. Każdego dnia zaskakują swych nauczycieli swoimi talentami w różnych dziedzinach, a ich opiekunowie starają się rozwijać uzdolnienia swych podopiecznych i z chęcią ciężko z nimi pracują.
Natalii, Ani, Kajetanowi i Piotrowi gratulujemy osiągnięć i wierzymy, że ciężką pracą, wytrwałością i uporem osiągną kolejne, jeszcze większe sukcesy sportowe.