Wywiadówki i kiermasz
Dodany przez admin dnia 18.12.2011
15 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbyły się spotkania z rodzicami uczniów czyli tzw. "Wywiadówki" które już tradycyjnie wzbogacone zostały o kiermasz świąteczny. Cieszy się on coraz większym zaangażowaniem uczniów oraz zainteresowaniem rodziców Już od listopada uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali świąteczne ozdoby. W tym roku najpopularniejsze były mikołaje i aniołki wykonane przez uczniów dowolną techniką. Do pracy włączyli się również rodzice i nauczyciele. Różnorodność i pomysłowość wykonanych ozdób była wprost zadziwiająca.
Pełna Treść

Miła "Wywiadówka" i kiermasz świąteczny w SP1


15 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbyły się spotkania z rodzicami uczniów czyli tzw. "Wywiadówki" które już tradycyjnie wzbogacone zostały o kiermasz świąteczny. Cieszy się on coraz większym zaangażowaniem uczniów oraz zainteresowaniem rodziców Już od listopada uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali świąteczne ozdoby. W tym roku najpopularniejsze były mikołaje i aniołki wykonane przez uczniów dowolną techniką. Do pracy włączyli się również rodzice i nauczyciele. Różnorodność i pomysłowość wykonanych ozdób była wprost zadziwiająca. Na stoisku szkolnym można było kupić za symboliczną złotówkę te własnoręcznie zrobione " cudeńka'. Oprócz wcześniej wspomnianych mikołajów i aniołów nie zabrakło m.in. kolorowych gwiazdek , bibułkowych bombek, witrażyków, kartek świątecznych oraz przepięknych choinek z makaronu czy z piórek. Podczas organizacji różnorodnych imprez w naszej szkole uczniowie i nauczyciele jak zawsze mogą liczyć na pomoc rodziców. Świetnie spisały się mamy, które z tej okazji upiekły wyśmienite ciasta. Ich wypieki cieszyły się ogromną popularnością. Nie był to jednak jedyny powód, dla którego warto było przyjść . Jak już wcześniej informowaliśmy "Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki" ogłosiło konkurs dla uczniów klas I - VI na "NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY", którego koordynatorem jest pani Barbara Jażdżewska
W konkursie wzięło udział 110 uczniów, którzy wykazali się ogromną pomysłowością i talentem tworząc przepiękne, prawdziwie świąteczne stroiki.
W wyniku burzliwych obrad, szanowne jury wybrało najładniejsze prace. I tak, w kategorii klas I- III szkoły podstawowej nagrody otrzymali następujący uczniowie: I m.- Rozalia Czapiewska III b; II m. Elizeusz Dołęski III F; III m. Martyna Pyżewska III c oraz Sylwester Pozorski I b; wyróżnienia- Weronika Kortas II b, Zuzanna Galikowska IIe, Kornelia Troka I e, Igor Drabiński I d
Natomiast, wśród uczniów klas IV- VI wyłoniono następujących laureatów: I m.- Patrycja Grużlińska IV c, II m.- Dominik Wiśniewski VI e, III m.- Łukasz Talewski VI c, wyróżnienia otrzymali : Weronika Glaza VI e, Piotr Szczukowski VIa.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone naszym laureatom przez panią dyrektor Bożenę Spica. Ze sprzedaży owych dekoracji otrzymaliśmy 920 zł, które to pieniądze zostaną przeznaczone na organizację zimowiska dla dzieci z naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy materialnie oraz dobrym słowem wsparli naszą akcję charytatywną. Podziękowania składamy także na ręce Rady Rodziców, która z wielkim zaangażowaniem prowadziła kawiarenkę z przepysznymi ciastami.
Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak