Warsztaty kulinarne kl. Id
Dodany przez admin dnia 19.10.2012
W naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia. Klasa I d z wych. G. Papierowską - 18 października 2012 r. uczestniczyła w projekcie "Warsztaty Kulinarne DELECTA", który polegał na przygotowaniu i upieczeniu babeczek nadziewanych budyniem. Produkty i drobne upominki dla dzieci otrzymaliśmy od firmy DELECTA po zgłoszeniu chęci udziału w zabawie. Tak ważne, klasowe wydarzenie nie mogło odbyć się bez udziału rodziców, więc wcześniej dzieci biorące udział w projekcie - "My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych klas I-III w Gminie Czersk" wykonały piękne zaproszenia.
Pełna Treść

Relacja klasy Id z Warsztatów Kulinarnych

W naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia. Klasa I d z wych. G. Papierowską - 18 października 2012 r. uczestniczyła w projekcie "Warsztaty Kulinarne DELECTA", który polegał na przygotowaniu i upieczeniu babeczek nadziewanych budyniem. Produkty i drobne upominki dla dzieci otrzymaliśmy od firmy DELECTA po zgłoszeniu chęci udziału w zabawie. Tak ważne, klasowe wydarzenie nie mogło odbyć się bez udziału rodziców, więc wcześniej dzieci biorące udział w projekcie - "My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych klas I-III w Gminie Czersk" wykonały piękne zaproszenia. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Panie: Dyrektor Bożena Spica i Wicedyrektor Ewa Polakiewicz, od której dowiedzieliśmy się o warsztatach DELECTY.
Przygodę z kuchennymi zmaganiami rozpoczęliśmy od przygotowania sali, ubrania fartuszków i umycia rąk. Następnie po zapoznaniu się z etapami wykonania babeczek - zabraliśmy się do pracy. Chłopcy przygotowywali budyń, dziewczynki mieszały ciasto, a później już pozostało wspólne nakładanie produktów na papierowe foremki. Była to wspaniała zabawa! Wszystko robiliśmy sami...no może przy niewielkiej pomocy rodziców. Wspólna praca to świetna zabawa, a samodzielnie wykonane wypieki smakują, jak żadne inne.
Pomysł udziału w warsztatach był doskonały, pozwolił na twórcze spędzenie czasu rodziców z dziećmi, miał walory edukacyjne i kulinarne. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom lekcje w szkole dla pierwszoklasistów nie będą kojarzyć się tylko z książkami.
Zachęcamy pozostałe klasy do udziału w "Warsztatach Kulinarnych DELECTA". Życzymy wspaniałej zabawy i smacznego!

Grażyna Papierowska