Damian na medal
Dodany przez admin dnia 24.10.2012
W Swornychgaciach, na plaży odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach startowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zawodnicy rywalizowali o medale oraz prawo startu w Finałach Wojewódzkich.
Dogodne położenie, wspaniała pogoda, cudowny klimat zawodów i dobra organizacja to tylko niektóre zalety dzisiejszych biegów przełajowych. Tego rodzaju zawody odbywają się w Swornychgaciach co roku jesienią. Również, co roku o tej porze bierze w nich udział wielu młodych chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Pełna Treść

DAMIAN NA MEDAL
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W Swornychgaciach, na plaży odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach startowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zawodnicy rywalizowali o medale oraz prawo startu w Finałach Wojewódzkich.
Dogodne położenie, wspaniała pogoda, cudowny klimat zawodów i dobra organizacja to tylko niektóre zalety dzisiejszych biegów przełajowych. Tego rodzaju zawody odbywają się w Swornychgaciach co roku jesienią. Również, co roku o tej porze bierze w nich udział wielu młodych chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każde z nich walczy z całych sił o dobiegnięcie jak najszybciej do linii mety po zróżnicowanym terenie i zajęcie jak najlepszego miejsca wśród uczestników swojej grupy wiekowej. Tegoroczne zmagania biegaczy rozpoczęły się krótko po godz. 11. Pierwsi wystartowali chłopcy i dziewczęta ze szkół podstawowych. Po nich przyszedł czas na zawodników ze szkół gimnazjalnych. Najpierw do biegu stanęły dziewczyny. Miały za zadanie przebiec dystans 600 m. W tej grupie wiekowej dwie uczennice Monika Szczukowska i Patrycja Sękowska ze naszej szkoły zdobyły 11 i 12 miejsce, natomiast Beling Monika uplasowała się na dalszej pozycji Dziewczyny, może i nie stanęły na podium, ale po kroplach potu na ich twarzach było widać, że naprawdę walczyły o jak najlepsze miejsca. Po biegu dziewcząt przyszedł czas na chłopców. W odróżnieniu od dziewcząt mieli oni do przebiegnięcia dystans 1 km. Każdy z nich sprostał temu wyzwaniu i dobiegł do mety. Rewelacyjnie spisał się Damian Wrzesiński z klasy VIa naszej szkoły w stawce ponad 70 zawodników zajął III miejsce!!! i awansował do finałów wojewódzkich. które odbędą się 12 kwietnia w Człuchowie. Pan Jacek Wycinka nie krył swojego zadowolenia, ale zdaje się, że był na to przygotowany. W dalszej kolejności przybiegli: Przesławski Dawid i Piekarski Radosław . Wszyscy uczestnicy zawodów zasługują na pochwałę za ambicję, wolę walki i godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy.
Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak