Warsztaty kulinarne
Dodany przez admin dnia 21.11.2012
W szkole staramy się, aby dzieci zdobywały wiadomości oraz nabywały umiejętności. Chcąc uatrakcyjnić przeprowadzane zajęcia stosujemy różnorodne metody pracy, a także realizujemy ciekawe programy. Jednym z programów, w których uczniowie wzięli udział są "Warsztaty kulinarne - pieczemy babeczki". Program ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do wszystkich placówek oświatowo - wychowawczych zajmujących się kształceniem dzieci od 5 do 8 roku życia. Zatem klasy II miały jeszcze możliwość uczestniczenia w tych praktycznych warsztatach kulinarnych.
Pełna Treść

"WARSZTATY KULINARNE"

W szkole staramy się, aby dzieci zdobywały wiadomości oraz nabywały umiejętności. Chcąc uatrakcyjnić przeprowadzane zajęcia stosujemy różnorodne metody pracy, a także realizujemy ciekawe programy. Jednym z programów, w których uczniowie wzięli udział są "Warsztaty kulinarne - pieczemy babeczki". Program ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do wszystkich placówek oświatowo - wychowawczych zajmujących się kształceniem dzieci od 5 do 8 roku życia. Zatem klasy II miały jeszcze możliwość uczestniczenia w tych praktycznych warsztatach kulinarnych. Po zakwalifikowaniu się do programu i otrzymaniu produktów firmy "Delecta", uczniowie klasy IId podzielili się produktami z innymi klasami II. Chęć przeprowadzenia warsztatów wyraziły panie: Maria Łangowska - z klasą IIc, Sylwia Wiśniewska - z klasą IIe i Marzena Kiełpińska-Chełminiak - z klasą IIf. Warsztaty odbyły się w poniedziałek 19. listopada, a udział wzięło 98 uczniów. Dzieci przygotowały stanowiska pracy, rozmawiały o podstawowych zasadach przygotowania i spożywania posiłków oraz zachowania się przy stole. Udział w "Warsztatach kulinarnych - pieczemy babeczki" był nowym doświadczeniem i dostarczył wiele radości. Wykonywanie wszelkich zadań z podziałem na grupy jest lubianą przez dzieci formą pracy.
Dzięki życzliwości Państwa Landowskich upiekliśmy wszystkie babeczki w cukierni "Landus". Za podjęty trud i bezinteresowność składamy ogromne podziękowania, gdyż babeczek było naprawdę sporo. Po upieczeniu i przyniesieniu wypieków, odbyła się wspólna degustacja w salach zajęć. Wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach otrzymały drobne upominki z firmy "Delecta". Pamiątkowe fotki wykonały: E.Bonkowska, M.Łangowska i S.Wiśniewska.
Koordynator akcji: Ewa Bonkowska