"Książki naszych marzeń" - film SP1 w Czersku Dodany przez admin dnia 04.11.2015
Uczniowie nie tylko lubią oglądać filmy i je omawiać. Chętnie sami sięgają po kamerę. Nie trzeba ich namawiać do eksperymentowania z nowymi technologiami. Praca nad filmem wyzwala bowiem kreatywność.
VIb i IId z "Jedynki" w ramach wdrożonej w szkole innowacji pedagogicznej "Nauczanie przy ekranie" nakręciła film na konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. "Książki naszych marzeń." Pod opieką autorki innowacji Marii Gajewskiej oraz nauczycielki plastyki Barbary Jażdżewskiej uczestnicy konkursu ustalili temat, opracowali scenariusz i scenopis, dobrali muzykę oraz wcielili się w rolę aktorów.
Pełna Treść
"KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" FILM SP1 W CZERSKU
Uczniowie nie tylko lubią oglądać filmy i je omawiać. Chętnie sami sięgają po kamerę. Nie trzeba ich namawiać do eksperymentowania z nowymi technologiami. Praca nad filmem wyzwala bowiem kreatywność.
VIb i IId z "Jedynki" w ramach wdrożonej w szkole innowacji pedagogicznej "Nauczanie przy ekranie" nakręciła film na konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. "Książki naszych marzeń." Pod opieką autorki innowacji Marii Gajewskiej oraz nauczycielki plastyki Barbary Jażdżewskiej uczestnicy konkursu ustalili temat, opracowali scenariusz i scenopis, dobrali muzykę oraz wcielili się w rolę aktorów. Pod kierownictwem nauczyciela informatyki Kazimierza Koseckiego nabywali pierwszych umiejętności operatorskich i montażowych.
Filmy amatorskie są niedoskonałe pod wieloma względami. Przyciągają uwagę widzów innymi cechami. Mamy nadzieję, że jednominutowa etiuda filmowa pt. "Nasz świat jest czarno-białym szkicem, który dzięki książkom z MEN stanie się kolorowym obrazem" skłania do refleksji na temat czytelnictwa i ujmuje klamrą kompozycyjną.
Pierwszy pokaz mamy już za sobą. Zgodnie z wymogami konkursowymi opublikowaliśmy filmik na portalu Youtube. Nie zostaliśmy wybrani przez kapitułę do nagrody. Nie czujemy się jednak przegrani, bo liczyła się dla nas integracja i sam proces tworzenia.
Dziś prezentujemy go społeczności szkolnej i lokalnej jako zaproszenie do czytania książek, odwiedzania bibliotek, uczestnictwa w kulturze.